Zaproszenie - 24 maja 2024

Image
Aby wziąć czynny udział w Przeglądzie, należy wydrukować czytelnie wypełnić kwestionariusz w formacie PDF i go przesłać do 17 maja 2024:
•    listownie pod adres: Sanktuarium Maryjne, Górka Klasztorna, 89-310 Łobżenica, z dopiskiem:  „Spotkania u Matki”
•    lub elektronicznie na adres: gorkaklasztorna@gmail.com

Spotkanie ma charakter religijny. Osoby występujące, uczestniczące oraz opiekunowie mają bardziej zbliżyć się do Boga. „Spotkanie u Matki” ma charakter religijny i integracyjny.

Uczestnictwo w przeglądzie jest bezpłatne!!!

Jest możliwość wykupienia zupy z wkładką (tradycyjna grochówka) bułka oraz herbata w kwocie 15 od osoby. Posiłek przygotowany jest przez firmę cateringową, dlatego będzie możliwość wydania faktury.

Kwestionariusz zgłoszeniowy jest do pobrania na naszej stronie w zakładce strony startowej DO POBRANIA.
W razie pytań prosimy o kontakt:
•    ks. Janusz Jezusek MSF, tel. 784 061 101

Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

Od 1999 roku coroczne majowe „Spotkania u Matki” w Górce Klasztornej, których inicjatorem jest ks. Janusz Jezusek MSF, stały się dla osób niepełnosprawnych z całej Polski okazją do pokazania, iż oni też potrafią być twórcami piękna. Osoby te, spędzające większą część swojego życia w Domach Opieki Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej..., mogą także w ten sposób wyrazić swoje emocje, pragnienia i tęsknoty.

Głównym celem naszego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych jest ukazanie człowiekowi niepełnosprawnemu jego wartości jako twórcy kultury. Staramy się, aby osoby niepełnosprawne zaakceptowały swoje odmienności fizyczne i psychiczne. Pragniemy, aby poprzez stymulację aktywności twórczej poszerzały swoją świadomość kulturalną.

Pragniemy zaznaczyć, iż impreza posiada charakter widowiskowy mający na celu zaprezentowanie własnego dorobku artystycznego i nie polega na rywalizacji między poszczególnymi uczestnikami oraz nie ma podziału na rodzaj czy stopień zaawansowania niepełnosprawności uczestników. Od tego roku wszystkie prezentacje twórczości osób niepełnosprawnych będą miały tylko i wyłącznie charakter religijny (spektakle i utwory religijne).

Przegląd organizowany jest w dwóch sekcjach „Muzycznej” i „Teatralnej”. Aby wziąć czynny udział w Przeglądzie, należy czytelnie wypełnić Formularz zgłoszenia online.

GALERIE ZDJĘĆ