„GÓRECKIE DNI MŁODOŚCI”

GDM, czyli Góreckie Dni Młodości z Misjonarzami Świętej Rodziny są niezwykłym wydarzeniem łączący w sobie elementy świetnych konferencji, spotkań z ludźmi z pasją, inspirujących warsztatów, koncertów pełnych nowoczesnego brzmienia i rekolekcji dla ducha. W centrum wszystkiego jest Jezus, który nas zaprasza do niesamowitej przygody życia w Duchu i Prawdzie! Celem nie jest promowanie pustej religijności, ale nawiązanie osobistej relacji z Nim.
To On nas zbiera z całej Polski, aby inspirować, motywować i prowadzić do pięknych rzeczy. Wraz ze Wspólnotą Poznanie Jezusa Młodych mamy zaszczyt od 2021 roku wspólnie tworzyć przestrzeń spotkania z Nim we wspólnej Eucharystii i wieczornej „Szkole Nazaretu”.
GDM to tydzień wypełniony spotkaniami, warsztatami oraz rozrywką, które w nowoczesnej oprawie twarzą niepowtarzalny klimat w XVII - sto wiecznym klasztorze w Górce Klasztornej.
Wydarzenie jest adresowane do młodzieży (od 14 do 35 r. życia) szukającej w życiu czegoś więcej, która chce poznać Jezusa albo spotkać ludzi, którzy są zafascynowani Nim.

Zebrani, by poznać Jezusa!

Właśnie pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Góreckie Dni Młodości. W dniach od 4 do 10 lipca 2022 r. młodzież z całej Polski spotkała się w sanktuarium w Górce Klasztornej. Już pierwszego wieczoru rozpoczęliśmy spotkanie Eucharystią, a potem tańcami integracyjnymi prowadzonymi przez panią Karolinę Ociepka, profesjonalną animatorkę kultury. Specjalnie dla młodzieży przygotowana została także Strefa Chillu, gdzie wieczorami czy w ciągu dnia można było porozmawiać, pograć w piłkarzyki czy skorzystać z wypieków i koktajli sporządzonych przez p. Kasię, prowadzącą warsztaty kulinarne. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od krótkiej modlitwy, szybkiego śniadania i konferencji prowadzonej przez animatorów z grupy Poznanie Jezusa Młodych. Budowani świadectwami osób, naszych uczestników rozmawialiśmy na spotkaniach w grupach na temat ewangelii. W czasie cyklu „Ludzie z pasją” mieliśmy okazję posłuchać ks. Biskupa Dariusza Kałużę z Papui Nowej Gwinei o tym jak wygląda jego posługa na misjach, ks. Prowincjała Piotra Krupę MSF o tym czy jest miejsce dla młodych w kościele?, ks. Jakuba Bartczaka o tym czy ksiądz może rapować?, a także s. Michalinę i ks. Adama Gacę MSF o tym jak to z tym powołaniem?. Po obiedzie spotykaliśmy się na warsztatach – muzycznych, tanecznych, liturgicznych, medialno – filmowych czy kulinarnych „food be fit” – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Eucharystia i wieczorna Szkoła Nazaretu (adoracja i wielbienie przed Najświętszym Sakramentem) dopełniły duchowego czasu spotkania. W czwartek mieliśmy okazję brać udział w koncercie ks. Jakuba Bartczaka. Na zakończenie dnia bawiliśmy się w dyskotece – każdy chętnie integrował się przy popularnych utworach. W niedzielę zakończyliśmy nasz wspólny czas świadectwami, w czasie których opowiadaliśmy o naszym osobistym doświadczeniu Jezusa.
Tydzień na poznanie Jezusa – trochę mało.  Ale wiemy, że dzięki Duchowi świętemu, wspólnej modlitwie, a także naszym parafialnym wspólnotom nasza przygoda będzie trwać, a w Górce spotkamy się już za rok!
Katarzyna Kaczmarek – współorganizatorka GDMu.

Więcej na FB