OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 06.02.2022 r.

  

 1. W piątek, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła ” (Łk 17,19). Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za chorych i błogosławieństwo lourdzkie. Zapraszamy serdecznie na godz. 1000  szczególnie osoby chore i w podeszłym wieku.
 2. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Scholastyki, Dz.
 3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz.1800.
 4. Od poniedziałku do piątku ksiądz rektor, z dwoma księżmi i bratem Andrzejem, uczestniczą w rekolekcjach zakonnych w Bąblinie. Dlatego w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 5. W czwartek zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na godz. 1730 na spotkanie „Kredkami do nieba”.
 6. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje dla Narzeczonych.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.
 10. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w  bazylice w czasie nabożeństw.
 11. Do wieczności odeszła Barbara Tomasz l. 64 pochodząca z Wiktorówka, zamieszkała w Rudzie Śląskiej. Wieczny odpoczynek……

 

 

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.