Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 30.01.2022 r.

1. W środę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. o godz. 700, 1000 i 1830 poświęcenie gromnic. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej przychodzą z rodzicami, na Mszę św. o godz. 1830 i przynoszą do poświęcenia świece chrzcielne. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego.  Po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
  2. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, Pr., w czwartek wspomnienie św. Błażeja, B. i M. i w sobotę wspomnienie św. Agaty, Dz. i M. oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  3. W czwartek na Mszach św. udzielenie świecami błogosławieństwa św. Błażeja chroniącego przed chorobami gardła i w sobotę poświęcenie tzw. chleba św. Agaty, chroniącego przed pożarami.
  4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  5. W I Czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych i o godz. 1800 Nabożeństwo w intencji powołań i za powołanych.
  6. W I Piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W I Sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 1730 i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  8. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 930. Serdecznie zapraszamy.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na rok 2022 w cenie 5 zł.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.
  12. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w czasie nabożeństw w bazylice.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym,  życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.