XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

11 sierpnia 2019

1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Pr. i M., w czwartek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i w sobotę wspomnienie św. Jacka, Pr.
  3. Zapraszamy na obchody odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej.
  4. Rozpoczniemy nasze Triduum we wtorek 13 sierpnia nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1830 - Msza św. z kazaniem, różaniec i nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesją za świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem - które zakończymy koncertem scholii „Mixtura”. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. W środę Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem. Rozpoczęcie o godz. 1800 Nowenną do Matki Bożej Góreckiej i zakończenie czuwaniem w bazylice o godz. 2100. W czasie czuwania nasza schola wykona „Akatyst ku czci Matki Bożej”.
  6. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. z poświęceniem ziół i kwiatów jak w każdą niedzielę. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000. Zapraszamy serdecznie na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Marianki, Ministrantów i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. w Bazylice o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i w podeszłym wieku uczestniczenie w tej Mszy św.
  7. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz pierwszy numer nowego pisma „Głos z Górki Klasztornej”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.