XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który od wielu lat jest przeżywany w naszej Ojczyźnie jako miesiąc abstynencji od alkoholu. Prosimy o podjęcie tego wyrzeczenia z radością, a wszystkich, którzy je podejmą, zawierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, Pr., w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy i w sobotę święto św. Wawrzyńca, Diak. i M.
  3. Przypominamy, że do końca sierpnia codziennie dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  4. Zapraszamy w każdą środę na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w każdy piątek na modlitwy za zmarłych na godz. 1800.
  5. W przyszłą niedzielę, po sumie o godz. 1000, nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  6. Już dziś zapraszamy na obchody odpustu Wniebowzięcia Matki Bożej 15 sierpnia. Rozpoczniemy już we wtorek 13 sierpnia nabożeństwem do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 1830, które zakończymy koncertem scholii nad stawkiem. W środę Wigilia Wniebowzięcia z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej i czuwaniem – rozpoczęcie o godz. 1800. W czwartek Suma Odpustowa na Placu Objawienia z Procesją Eucharystyczną o godz. 1000 i o 1500 Msza św. w Bazylice z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.
  7. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.