XX NIEDZIELA ZWYKŁA

18 sierpnia 2019

1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Bernarda, O. i DK., w środę wspomnienie św. Piusa X, Pap., w czwartek wspomnienie NMP Królowej i w sobotę święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  3. W tygodniu do końca sierpnia dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  4. Zapraszamy w środę na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800.
  5. Od piątku 23 do niedzieli 25 sierpnia w Sanktuarium Rekolekcje „Trzeźwościowe”.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Chcemy dziękować dobremu Bogu za tegoroczne plony i Matce Bożej za Jej opiekę nad rodzinami i gospodarstwami. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000. Poprzedzi ją korowód dożynkowy. Wyruszymy o 930 i przejedziemy przez wioski zabierając starostów dożynek, wieńce oraz wszystkich uczestników i od strony Gaju podjedziemy pod Plac Objawienia. Prosimy, aby do niesienia darów dożynkowych były z poszczególnych wiosek osoby w strojach regionalnych. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału Parafian, Pielgrzymów i Gości. Po Mszy św. będzie można zwiedzić odrestaurowany skansen maszyn rolniczych w Ogrodzie Świętej Rodziny, w którym będzie też, w czasie Bożego Narodzenia, umiejscowiona „Żywa Szopka”, posłuchać występów zespołu regionalnego „Błękit Krajny” i zjeść przepyszną grochówkę.
  7. Poradnia Małżeńska w Domu Pielgrzyma czynna w I, II i III niedzielę miesiąca w godz. od 1300 do 1500. W II niedzielę miesiąca możliwość spotkania z psychologiem.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i pierwszy numer nowego czasopisma „Głos z Górki Klasztornej”. Chcemy w nim informować Parafian i Pielgrzymów o wszystkich ważnych wydarzeniach, umacniać kult Matki Bożej Królowej na Krajnie i wspierać rodziny w życiu sakramentem małżeństwa.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.