Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy największe i najpiękniejsze Święto w Kościele Powszechnym – Zmartwychwstanie Pańskie. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza wszystkich wiernych nadzieją. Pragnę też wyrazić swoją wdzięczność wszystkim, dzięki którym te święta, są tak radosne. Dziękuję kapłanom, którzy tak ofiarnie w ostatnie dni Wielkiego Tygodnia służyli wiernym w konfesjonale. Dziękuję ks. Januszowi, br. Jarosławowi i pani Marlenie za dekoracje w bazylice i paniom za posprzątanie świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Dziękuję scholii „Mikstura” i chórowi „Magnificat” za uświetnienie śpiewem liturgii Triduum Paschalnego. Dziękuję OSP z Wiktorówka za zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz Panu organiście, orkiestrze, pocztom sztandarowym,  Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Panom niosącym baldachim, ministrantom i Mariankom za udział w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać alumnowi MSF   za posługę w czasie Triduum Paschalnego.  Bóg zapłać Wam wszystkim, drodzy Parafianie i Pielgrzymi za trwanie na modlitwie w czasie Triduum Paschalnego i za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Sanktuarium. Dzisiaj Msze św. jeszcze o godz. 1000, 1200, 1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze św. wg. porządku niedzielnego 800, 1000, 1200,1500 i 1830. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce.
  3. Codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony Suplikacjami. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz o wytrwanie powołanych od godz. 1730 i o godz. 1800 nabożeństwo w tej intencji. W piątek nie będzie odwiedzin chorych, bo były w Wielki Piątek. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  5. W czwartek wyjazd na Mszę św. „Cibavit” do katedry bydgoskiej w intencji nowych powołań na godz. 1700. Z Łobżenicy pojedzie autokar o godz. 1500 spod kościoła Św. Trójcy. Osoby wyjeżdżające prosimy o obecność o godz. 1450.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna będzie tylko w piątek.
  7. W sobotę o godz. 1630 spotkanie dla rodziców dzieci klas IV mających rocznicę I Komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  8. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia i od piątku do niedzieli rekolekcje dla małżonków „Szkoła Dialogu”.
  9. Również w sobotę główne uroczystości 20-lecia Diecezji Bydgoskiej. Uroczysta Msza św. w Bazylice św. Wincentego a Paulo o godz. 1200.
  10. W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Po Mszach św. zbiórka do puszek na „Caritas”.
  11. W przyszłą niedzielę o godz. 1000 Msza św. dziękczynna za Misterium Męki Pańskiej z udziałem aktorów i wszystkich osób zaangażowanych w to dzieło, której przewodniczyć będzie ks. Prowincjał Piotr Krupa MSF. Jeszcze raz dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, a szczególnie ks. Januszowi Jezuskowi MSF, ks. Joachimowi Leszczynie MSF, ks. Janowi Tomczykowi MSF, aktorom, wszystkim współpracownikom, Policji i OSP z Walentynowa i Piesna.
  12. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  13. Również w przyszłą niedzielę nagrody dla dzieci za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Dzieci przychodzą po Mszy św. do zakrystii z książeczkami.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.