Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Palmową 24.03.2024 r.

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywamy mękę i śmierć naszego Zbawiciela. Dzisiaj świętujemy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dlatego poświęcamy palmy. Możemy palmy nabyć u kleryków. Ofiary przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne Misjonarzy Świętej Rodziny. Dzisiaj też ostatnie Misterium Męki Pańskiej. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400 na Placu Objawienia. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.
  2. Zapraszamy, do środy włącznie, na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej o godz. 1800.
  3. W czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego:

- Wielki Czwartek w tym dniu rano nie sprawuje się w Parafiach Mszy św. Księża Biskupi w Katedrach sprawują Mszę św. Krzyżma, na której poświęcają oleje. Msza św. Wieczerzy Pańskiej, na której wspominamy ustanowienie sakramentów eucharystii i kapłaństwa, w naszej bazylice będzie o godz. 1800. Do służenia prosimy panów grających Apostołów w Misterium, ministrantów i Marianki. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ołtarzu Wystawienia tzw. Ciemnicy do godz. 2200. W czasie adoracji modlimy się o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wytrwanie powołanych.

- Wielki Piątek – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich katolików od 14 roku życia i post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie wiernych między 18 a 60 rokiem życia. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy od godz. 800  wg planu. Odwiedziny chorych od godz. 800. Można dodatkowo zgłosić chorych spoza stałej listy, którzy pragną odwiedzin na święta. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 2200. Do zaciągnięcia warty przy Bożym Grobie zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka. Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża i przy Grobie Pańskim przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 1745. Kancelaria parafialna nieczynna.

- Wielka Sobota – dzień ciszy i kontemplacji Jezusa spoczywającego w grobie. Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 800 do godz. 2000. Rozpoczęcie Liturgii Wielkiej Soboty o godz. 2000. Gromadzimy się przed bazyliką. Przynosimy ze sobą świece, które zapalimy od nowo poświęconego Paschału i odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Po Liturgii Paschalnej nie będzie już adoracji przy Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na wioskach od godz. 900 w Wiktorówku, Walentynowie i Piesnach w stałych punktach/ksiądz pojedzie bryczką/, a w Bazylice o godz. 1000, 1200 i 1400.  Nowenna do Bożego Miłosierdzia, o godz. 1945.

- Niedziela Wielkanocna - Msza św. z Procesją rezurekcyjną po Gaju o godz. 600. Zapraszamy Parafian, Gości i Pielgrzymów oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Wiktorówka, Orkiestrę, Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów niosących baldachim, Ministrantów i Marianki. W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 800. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji.

-Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. wg. porządku niedzielnego tj. o godz. 800, 1000, 1200, 1500 i 1830. Taca przeznaczona jest na uczelnie katolickie w Polsce. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 z Nowenną do Bożego Miłosierdzia i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W niedzielę wielkanocną i w poniedziałek wielkanocny nie będzie słuchania spowiedzi.

- Próby dla ministrantów i Marianek w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 1000 i w Wielką Sobotę o godz. 1500. Obecność obowiązkowa.

- Plan spowiedzi świętej – w  Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godz. 630 do 730 i od  godz. 1700 do 1900. Wielki Czwartek od godz. 800 do 1000 i od godz. 1600 do 1730. Wielki Piątek od godz. 800 do 1200 i od godz. 1600 do 1730 oraz po Liturgii Wielkiego Piątku. Wielka Sobota od godz. 800 do 1500.

- Plan Adoracji na Wielki Piątek i Wielką Sobotę:

800 – mieszkańcy klasztoru

900 – mieszkańcy Rataj

1000 – mieszkańcy Wiktorówka

1100 – mieszkańcy Piesna

1200 – mieszkańcy Walentynowa

1300 – Członkowie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym

1400 – Ministranci i Marianki

1500 – Młodzież

1600 – Towarzystwo Św. Wojciecha, Członkowie ADS, Straż  Górecka, Straż Honorowa

1700 – wszyscy, którzy nie mogli adorować w wyznaczonym czasie

1. W dzisiejszą niedzielę, po Mszach św., będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. W kruchcie bazyliki można nabyć świece wielkanocne tzw. „Paschaliki” duże za 15 zł. Zapalamy je w czasie śniadania wielkanocnego jako znak obecności Jezusa Zmartwychwstałego.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  4. Zapraszamy serdecznie do naszego sklepiku z dewocjonaliami.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.