Ogłoszenia Parafialne na  Niedzielę Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus, przez Siostrę Faustynę, obiecał, że wyleje w tym dniu z Najświętszego Serca Swojego zdroje miłosierdzia, że każdemu, kto przystąpi do spowiedzi i komunii św., odpuści winy i kary za grzechy. Rozpoczynamy też 80 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „… każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał” (1J 5,1). Pamiętajmy, że jesteśmy wezwani do czynienia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą. Przyjdźmy z pomocą szczególnie osobom potrzebującym ludzkiej życzliwości i wsparcia. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na „Caritas”.
  2. Dzisiaj w zakrystii po Mszy św. rozdawane są nagrody dla dzieci za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Jest to również Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, Zagrożonego Zagładą. U nas będzie można podjąć Duchową Adopcję na Mszy św. o godz. 1830. Polega ona na modlitewnym towarzyszeniu poczętemu dziecku i jego rodzicom od początku życia dziecka, do dnia narodzin.
  5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  6. Z okazji 20-lecia Diecezji Bydgoskiej organizowane są pielgrzymki „Do korzeni”. W sobotę 20 kwietnia odbędzie się pielgrzymka do Gniezna. Z dekanatu pojedzie autobus. Wyjazd o godz. 630 z Łobżenicy. Koszt 50 zł. od osoby. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub kancelarii do przyszłej soboty 13 kwietnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można tam wypić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.