Ogłoszenia Parafialne na  Święto Chrztu Pańskiego 07.01.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Panu Bogu za sakrament chrztu świętego, przez który weszliśmy do wspólnoty Kościoła i staliśmy się umiłowanym dzieckiem Bożym. Dzisiejszą niedzielą kończy się Okres Narodzenia Pańskiego, a od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły w Roku Liturgicznym, trwający do wtorku przed Środą Popielcową. Żłóbek, choinki i kolędy, zgodnie z tradycją, pozostają do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.
  2. Serdecznie dziękujemy Ks. dr Markowi Dziewieckiemu za poprowadzenie Rekolekcji Trzeźwościowych i wygłoszone dzisiaj Słowo Boże. Niech Pani Górecka darzy potrzebnymi łaskami.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca, a po Mszy św. o godz. 1200 zapraszamy na Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej z Łobżenicy, pod batutą Dariusza Sobieralskiego.
  5. Serdeczne Bóg zapłać za miłe przyjmowanie po kolędzie i za złożone ofiary, które wyniosły 19430 zł. Zostaną przeznaczone na renowację chrzcielnicy. Niech Matka Boża Górecka wszystkim wyprasza potrzebne łaski.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. Można jeszcze w zakrystii zakupić Kalendarz Górecki na rok 2024 w cenie 7 zł.
  7. W tym roku czekają nas kolejne inwestycje. Chcemy dokończyć zejście do krypty pod prezbiterium i urządzić tam mauzoleum poświęcone Męczennikom Góreckim oraz rozpocząć remont dzwonnicy i ołtarza na Placu Objawienia. Dlatego z pokorą zwracamy się, jak w zeszłym roku, o finansowe wsparcie tych inwestycji. Będzie można to uczynić przez składanie ofiar na tzw. tacę inwestycyjną. U nas taka taca będzie zawsze, podobnie jak w ubiegłym roku, w 3 niedzielę miesiąca. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
  8. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.