Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 14.01.2024 r.

1. W środę przypada XXVII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem: „SZALOM/Pokój-Dar Boga”.
  2. W czwartek rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, swego Boga… a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). Będziemy modlić się w intencji jedności chrześcijan odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej podczas Mszy św. Zakończenie Tygodnia Modlitw w przyszły czwartek.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Antoniego, Op. i w piątek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, B.
  4. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w środę, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia oraz w piątek na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.
  5. W sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830.
  6. Również w sobotę spotkanie z okazji Dnia Seniora w świetlicy OSP w Walentynowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800. Organizatorzy serdecznie zapraszają.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Niedzielę Słowa Bożego. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich. Na Mszy św. o godz. 1200 i po niej zapraszamy bardzo serdecznie na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Błękit Krajny”.
  8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 z Suplikacjami. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  9. Będziemy, jak poprzednio, odprawiać w naszym Sanktuarium 19 dnia miesiąca Mszę św. wotywną o św. Józefie, wielkim patronie całego Kościoła.
  10. W czwartek 25 stycznia będziemy gościć w naszym sanktuarium relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Szczegółowy plan czuwania przy relikwiach podamy w najbliższym czasie na plakatach i góreckim Facebooku. Zachęcamy całe rodziny do udziału w tej uroczystości.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki w cenie 7 zł.
  12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na budowę zejścia do krypty pod prezbiterium.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami, również na kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej