Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Adwentu 17.12.2023 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Dlatego główny celebrans odprawia w kolorze różowym, a nie fioletowym i jako trzecia świeca na wieńcu adwentowym zapalona jest świeca koloru różowego. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w piątek 22. 12. od godz. 630 do 730 i od godz. 1700 do 1900 i w sobotę 23.12. od godz. 630 do godz. 730, od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1600 do godz. 1900.
  2. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci, z lampionami i serduszkami, zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę i piątek na głoszone katechezy o Kościele i sakramentach.  W czwartek zakończenie rorat dla dzieci, będą nagrody dla wytrwałych.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
  5. W środę opłatek dla Rady Parafialnej o godz. 1930 w sali kominkowej.
  6. W czwartek opłatek dla Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 1930 w sali kominkowej.
  7. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 z życzeniami świątecznymi i opłatkiem. Można zgłosić dodatkowych chorych spoza stałej listy do świątecznych odwiedzin.
  8. W przyszłą niedzielę IV Adwentu, przypadającą w Wigilię, nie będzie Mszy św. o godz. 1830. Ostatnia Msza św. o godz. 1500. Potem spotykamy się w rodzinach na Wieczerzy Wigilijnej.
  9. Wzorem poprzednich lat w Wigilię będą dwie Pasterki o godz. 2200 i 2400. Pół godziny przed Pasterkami Jasełka w wykonaniu naszych Marianek i ministrantów.
  10. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 1313 zł. Bóg zapłać.
  11. Do czwartku 21.12. można, pod stojąca przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej choinką, składać produkty kosmetyczne i chemii gospodarczej w ramach akcji „Paczuszka dla Maluszka”, które zostaną przekazane do Hospicjum w Złotowie. Bóg zapłać.
  12. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2024r. w cenie 7 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 20 zł i małe za 10 zł. Ministranci i Marianki rozprowadzają własnoręcznie wykonane pierniczki. Dochód przeznaczony jest na wakacyjne wyjazdy. Można zakupić sianko pod stół wigilijny.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę lub herbatę oraz pamiątki Bożonarodzeniowe.
  15. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie za dzisiejszą tacę „inwestycyjną”.
  16. Do wieczności odeszła Marta Rucińska l.85 ze Złotowa mama ks. Romana Rucińskiego MSF. Wieczny odpoczynek…..

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.