Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Adwentu 10.12.2023 r.

1. Dziś Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj.: Pocztom Sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, Straży Góreckiej, Panu organiście i ministrantom.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Łucji, Dz. i M. i w czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, Pr. i DK.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki z lampionami i przynoszą serca z dobrymi uczynkami, z których losowane są figurki Matki Bożej. Dzieci otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o Kościele i sakramentach.
  5. Codziennie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz.1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zamarłych o godz. 1800.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  7. Zapraszamy do uczestnictwa w akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Pod stojącą przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej choinką możemy umieścić paczkę z artykułami dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Będą przekazane do hospicjum w Złotowie.
  8. W kruchcie bazyliki możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2024r. w cenie 7 zł., opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 20 zł. i małe za 10 zł.
  9. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 22 grudnia od godz. 800. Można zgłosić dodatkowych chorych do świątecznych odwiedzin.
  10. Informujemy, że w IV Niedzielę Adwentu przypadającą 24 grudnia Msze św. będą w bazylice odprawiane o godz. 800, 1000, 1200 i 1500. Nie będzie Mszy św. o godz. 1830, gdyż będzie to pora kolacji wigilijnej w naszych rodzinach.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można zakupić kawę lub herbatę oraz ozdoby Bożonarodzeniowe.
  13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby sanktuarium. W przyszłą niedzielę taca tzw. „inwestycyjna” na zapłacenie położonej już kostki na alejkach, na cmentarzu.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.