Ogłoszenia Parafialne na XXVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 15.10.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust rocznicy poświęcenia naszej Bazyliki, ustanowiony przez Biskupa Ordynariusza. Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii św., modlitwa dowolna na intencję Ojca Św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz nawiedzenie świątyni i odmówienie modlitw Wierzę w Boga i Ojcze nasz. Odpust możemy ofiarować za siebie lub kogoś z naszych zmarłych.
  2. Dzisiaj również obchodzimy XXIII Dzień papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Za ofiary Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego B. i M., w środę święto św. Łukasza Ewangelisty i w piątek wspomnienie Św. Jana Kantego Pr.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. W poniedziałek przypada 115 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Jana Berthiera założyciela MSF. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Jego beatyfikacji na godz. 1830.
  6. Łaciński Patriarcha Jerozolimy prosi, aby wtorek 17 października był dniem postu i modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Zachęcamy do podjęcia tej intencji.
  7. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia.
  8. W sobotę Msza św. o godz. 1830 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Misje sercem Kościoła”. Taca będzie na Papieskie Dzieła Misyjne. Na Mszy św. o godz. 1200 zaśpiewa Chór „Buki” z Buczka Wielkiego i da koncert po Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  10. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024 w zakrystii lub kancelarii.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głos z Górki Klasztornej”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 7 zł.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.