Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 08.10.2023 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego Pr.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej od 1730 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
  4. W piątek zapraszamy Parafian i Pielgrzymów na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec, błogosławieństwo lourdzkie i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prośba o przyniesienie ze sobą świec.
  5. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. w rozmównicy.
  7. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 10.00 lub 12.00.
  8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2024 w zakrystii lub kancelarii.
  9. W dniach 13 – 14 października tj. z piątku na sobotę przypada Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Bł. Bp Michał Kozal – Patron trudnych czasów”.
  10. Z powodu diecezjalnej pielgrzymki do Częstochowy w tym miesiącu nie będzie „Nocy pokutnej” w naszym Sanktuarium. Dekanat Sępólno Krajeńskie zaprosimy w przyszłym roku.
  11. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Bóg zapłać Radnym Parafialnym z Walentynowa za zebranie ofiar, od swoich Parafian, na kostkę na cmentarzu. W przyszłą niedzielę taca tzw. „inwestycyjna” na opłacenie położonej kostki na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”.
  13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.