Ogłoszenia Parafialne na XX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 14.08.2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Wigilię Uroczystości Odpustowej Wniebowzięcia NMP. Nieszpory Maryjne o godz. 1800, Msza św. wigilijna o godz. 1830 z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem modlitewnym przy Trumience do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Ministrantów, Marianki i poszczególne stany z naszych wiosek do niesienia trumienki. Zapraszamy do udziału Parafian i Pielgrzymów.
  2. Jutro Uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę z poświęceniem ziół i kwiatów. Suma odpustowa, na Placu Objawienia o godz. 1000, z procesją Eucharystyczną po Gaju, którą odprawi ks. Janusz Jezusek MSF. Zapraszamy na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Ministrantów, Marianki i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy osobom chorym i w podeszłym wieku umożliwić uczestniczenie w tej Mszy św.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Jacka, Pr., i w sobotę wspomnienie św. Bernarda, O. i DK.
  4. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msz św. o godz. 1100.
  5. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego sakramentu od godz. 1730 i na różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  6. W tym i przyszłym tygodniu, z powodu wyjazdu ks. Proboszcza na pielgrzymkę do Medjugorie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ksiądz Proboszcz wróci 26 sierpnia.
  7. Od piątku 19 do niedzieli 21 sierpnia w Sanktuarium Rekolekcje Trzeźwościowe.
  8. W przyszłą niedzielę tzw. „taca inwestycyjna” na remont dachu nad starym klasztorem. Za wszelkie ofiary na potrzeby Sanktuarium składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. W sobotę 27 sierpnia pielgrzymka z obrazem Matki Bożej Góreckiej po naszej Parafii.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Zapraszamy do obejrzenia plenerowej wystawy o Związku Polaków w Niemczech. Plansze ustawione są wzdłuż ścieżki od sklepiku w kierunku muru.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.