Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 07.08.2022 r.

1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, Pr., we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i M., Patronki Europy, w środę święto św. Wawrzyńca, Diak. i M. i w czwartek  wspomnienie św. Klary, Dz.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż żywego Różańca.
  5. Zapraszamy serdecznie na obchody odpustowe Wniebowzięcia NMP. Rozpoczniemy je już w sobotę 13 sierpnia obchodami ku czci Matki Bożej Fatimskiej: o godz. 1830 - Msza św. z kazaniem, następnie różaniec, nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  6. W niedzielę Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem. Rozpoczęcie o godz. 1800 Nieszporami do Matki Bożej, o godz. 1830 Msza św. z procesją i zakończenie czuwaniem w bazylice do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Marianki, Ministrantów i poszczególne stany z naszych wiosek, do niesienia Trumienki. Prosimy o pomoc Radę Parafialną i Panów Sołtysów.
  7. W poniedziałek Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę z poświęceniem ziół i kwiatów. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Janusz Jezusek MSF. Zapraszamy serdecznie na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Marianki, Ministrantów i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. w Bazylice o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i w podeszłym wieku uczestniczenia w tej Mszy św.
  8. W tym roku procesja z obrazem Matki Bożej Góreckiej po naszej Parafii, jako podziękowanie za dotychczasową ochronę i z prośbą o dalszą opiekę, odbędzie się w sobotę 27 sierpnia.
  9. Od dzisiejszej do przyszłej niedzieli w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  10. Chcemy zorganizować wycieczkę do Elbląga z rejsem po Kanale Elbląskim, szczególnie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt od osoby 150 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do niedzieli 14 sierpnia. Wyjazd w sobotę 17 września. Szczegóły u księdza proboszcza.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.