Ogłoszenia Parafialne na X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
06.06.2021 r.

1. Dziękujemy ks. Adamowi Pestce MSF za Słowo Boże, za podzielenie się problemami pracy misyjnej na Kubie. Po Mszach św. można nabyć cegiełki w formie pluszaków, z których dochód będzie przeznaczony na pomoc misji na Kubie.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, do naszej Bazyliki na godz. 1800. Wcześniej, od godz. 1730, wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie Św. Jadwigi Królowej, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych) i w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca
  4. W środę z powodu wyjazdu ks. Proboszcza kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Do czwartku włącznie, w tzw. dawniej Oktawie Bożego Ciała, procesja z Najświętszym Sakramentem wokół Studzienki o godz. 1800. Zapraszamy całą asystę, Ministrantów, Marianki, dzieci sypiące kwiaty oraz Parafian i Pielgrzymów. W czwartek, poświęcenie wianków.
  6. W piątek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ „Najmilszy Jezu, któremu za miłość…”. Dokonamy tego aktu na Nabożeństwie Czerwcowym o godz. 1800. Natomiast na Mszach św. odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji przypadającej setnej rocznic poświęcenia Ojczyzny Sercu Jezusowemu.
  7. W sobotę, w ramach diecezjalnej modlitwy o powołania do służby Bożej, modlimy się o nowe powołania w naszej parafii. Zapraszamy na wspólną modlitwę w czasie nabożeństwa czerwcowego i na Mszach św.
  8. W sobotę w Sanktuarium Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz Trzeźwościowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 1000.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca. Wieczorem Nabożeństwo Fatimskie: Msza św. z kazaniem o godz. 1830, różaniec z rozważaniami, błogosławieństwo lourdzkie Najświętszym Sakramentem i procesja światła wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem.  Serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów. Prosimy o zabranie świec.
  10. W tygodniu dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  11. Serdeczne Bóg zapłać za podniosłe przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję kapłanom za wspólne uczestnictwo i spowiedź oraz bratu Andrzejowi za przygotowanie liturgii. Szczególne podziękowanie dla osób z poszczególnych wiosek, które przygotowały piękne ołtarze, dla Pani florystki, Pocztów Sztandarowych, Towarzystwa Świętego Wojciecha, Straży Góreckiej, Orkiestry, Pana organisty, Marianek, Ministrantów, dzieci sypiących kwiaty i pierwszokomunijnych oraz wszystkich, którzy  uwielbiali Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Niech Bóg wszystkich obdarzy potrzebnymi łaskami.
  12. Zapraszamy do Poradni Małżeńskiej na razie, tylko przez wcześniejsze umówienie się telefoniczne. Numer telefonu znajduje się na tablicy informacyjnej, na Domu Pielgrzyma.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium i na renowację obrazu Matki Bożej ze Studzienki. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.