Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 11.02.2024 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 57 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnej abstynencji i ofiarowania jej jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trwałej trzeźwości.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 z Suplikacjami. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej.
  3. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem, na znak pokuty, o godz. 700, 1000 i 1830. Taca przeznaczona jest na diecezjalne hospicja. Po Mszach św., na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski, będzie zbiórka do puszek na pomoc Ukrainie.  W ten dzień wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wiernych między 18 a 60 rokiem życia również post ścisły tzn. jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Rozpoczynają się też kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które wygłosi ks. Edmund Michalski MSF, rektor Wyższego Seminarium Duchownego MSF. Msze św. z naukami o godz. 1000 i 18 Nauki stanowe o godz. 1930 w czwartek dla mężczyzn i w piątek dla kobiet.  Plan rekolekcji jest na Góreckim Facebooku i wywieszony w gablotkach. Taca na zakończenie rekolekcji jest  na Wyższe Seminarium Duchowne MSF.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do rozważania Męki Pańskiej. Dla dzieci będą rozdawane książeczki i obrazki za udział w tym nabożeństwie. Jest to również Dzień modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym.
  5. W niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 1500, czyli około 1550. Dla dzieci będą rozdawane obrazki. Nauki wygłosi ks. Piotr Lipski MSF. Zachęcamy do licznego udziału Parafian i Pielgrzymów. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. We wtorek Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Wieczór Uwielbienia, a z piątku na sobotę na nocną adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę o godz. 1830 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  9. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na dokończenie budowy zejścia do krypty pod prezbiterium. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, również na kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.