1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to też, z ustanowienia św. Jana Pawła II, Dzień Życia Konsekrowanego. Po Mszach św. zbiórka do puszek na zakony klauzurowe. Polecamy to ofiarności wiernych.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Błażeja, B. i M., w środę wspomnienie św. Agaty, Dz. i M. i w czwartek wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy Męcz.
  3. W poniedziałek, na Mszach św., błogosławieństwo świecami św. Błażeja, chroniące od chorób gardła, a w środę poświęcenie tzw. chleba św. Agaty, chroniącego przed pożarami.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek Miesiąca.
  5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz za powołanych.
  6. W piątek od godz. 800 odwiedziny chorych, a o godz. 1800 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  7. W sobotę spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania: o godz. 1100 dla uczniów klas VII i VIII Szkoły Podstawowej i o godz. 1300 dla uczniów Szkoły Średniej. Na spotkanie młodzież przychodzi z indeksami.
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu noworocznym dla zaangażowanych w Misterium Męki Pańskiej. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w to dzieło ewangelizacyjne.
  10. Od poniedziałku do piątku Ks. Rektor i inni księża z Górki biorą udział w zakonnych rekolekcjach w Bąblinie. Dlatego w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  11. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje dla narzeczonych, a od niedzieli rozpoczną się tygodniowe Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  12. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  14. Zapraszamy do naszego sklepu z dewocjonaliami.
  15. Diecezja Bydgoska, razem z Biurem Pielgrzymkowym „Frater” z Bydgoszczy, organizuje diecezjalną pielgrzymkę do Włoch na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II, w dniach od 14 do 21 maja 2020 r. Koszt to 2100 zł. i 100 euro. Szczegóły na plakatach w gablotkach. Zapisy, do końca lutego, w Biurze Pielgrzymkowym, lub u nas, w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
  16. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.