1. Dzisiejsza niedziela, z ustanowienia Papieża Franciszka, jest Niedzielą Słowa Bożego. Poświęcona ona jest celebracji, refleksji oraz krzewieniu słowa Bożego.
  2. W tym tygodniu obchodzimy we wtorek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Pr. i DK. i w piątek wspomnienie św. Jana Bosko, Pr.
  3. W sobotę I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP o godz. 1730.
  4. W sobotę w naszym Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  5. W przyszłą niedzielę Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na Mszach św. poświęcenie gromnic. Na Mszę św. o godz. 1000 dzieci, przygotowujące się do I Komunii Świętej, przynoszą swoje świece chrzcielne, które zostaną uroczyście poświęcone. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  7. Zapraszamy wszystkich aktorów i w jakikolwiek sposób posługujących w Misterium Męki Pańskiej oraz tych, którzy pragną wystąpić lub pomóc w tym przedsięwzięciu, wraz z rodzinami, na spotkanie noworoczne w dzisiejszą niedzielę 26 stycznia na godz. 1930 do auli Domu Pielgrzyma. Przewidziana jest część artystyczna i poczęstunek. Serdecznie prosimy o przybycie.
  8. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  9. Diecezja Bydgoska, razem z Biurem Pielgrzymkowym „Frater” z Bydgoszczy, organizuje diecezjalną pielgrzymkę do Włoch na 100-lecie urodzin Św. Jana Pawła II, w dniach od 14 do 21 maja 2020 r. Koszt to 2100 PLN i 100 €. Szczegóły na plakatach w gablotkach. Zapisy, do końca lutego, w Biurze Pielgrzymkowym, lub u nas, w kancelarii parafialnej, w godzinach urzędowania.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.