III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana z języka łacińskiego „Gaudete” tzn. radujcie się. Radość ma wynikać z bliskiego już czasu Bożego Narodzenia. Aby ta radość była prawdziwa, Kościół zachęca do oczyszczenia serc z grzechów w sakramencie pokuty. Uczyńmy to jak najszybciej przystępując do kratek konfesjonału. W bazylice spowiedź zawsze pół godziny przed Mszą św. Dodatkowo będziemy spowiadać w Wigilię 24 grudnia od godz. 800 do godz. 1000 i od godz. 1400 do godz. 1600.
  2. Dzisiaj o godz. 1900 opłatek dla członków Rady Parafialnej i Towarzystwa Świętego Wojciecha. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie ze współmałżonkami.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci z lampionami i serduszkami zapraszamy w poniedziałek, wtorek i czwartek, a dorosłych szczególnie w środę i piątek na głoszone katechezy o sumieniu i dekalogu. W czwartek zakończenie rorat dla dzieci.
  4. W tym tygodniu przypadają Dni Modlitw o Chrześcijańskie Życie Rodzin. Będziemy w tej intencji modlić się odmawiając różaniec i w modlitwie powszechnej.
  5. Odwiedziny chorych, z życzeniami świątecznymi i opłatkiem, będą w Wigilię 24 grudnia od godz. 800.
  6. W poniedziałek przypada 82. rocznica urodzin papieża Franciszka. Otoczmy Go naszą serdeczną modlitwą.
  7. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  8. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2019 w cenie 5 zł, opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł i małe za 5 zł. Kupując świece wspieramy najuboższe rodziny, którym pomaga Caritas.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Posłańca Świętej Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego”, „Miłujcie się” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu w piątek na godz. 1000 zapraszamy państwa: Konek, Komorowski i Zych.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.
  12. Do wieczności odszedł śp. Leonard Łabenta z Wiktorówka. Wieczny odpoczynek…

SŁOWO NA DZIŚ