II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2018

1. Dziś Niedziela Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy Go naszą modlitwą i pomocą materialną. Po Mszach św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w odpuście parafialnym ku czci Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Szczególne podziękowania całej asyście tj. pocztom sztandarowym, Towarzystwu Św. Wojciecha, ministrantom, Mariankom i Panu organiście Dawidowi Krzykowi. Niech Matka Boża obdarzy swoją przemożną opieką.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w czwartek wspomnienie św. Łucji, Dz. i M. i w piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża Pr. i DK.
  4. Zapraszamy na Msze św. roratnie odprawiane o godz. 1830. Dzieci z lampionami i serduszkami zapraszamy w poniedziałki, wtorki i czwartki, a dorosłych szczególnie w środy i piątki, na głoszone katechezy o sumieniu i dekalogu.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza wszystkich chętnych na wieczór uwielbienia.
  6. W czwartek ks. Bp. Ordynariusz Jan Tyrawa obchodzi imieniny. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  7. W sobotę na godz. 1000 zapraszamy Marianki i ministrantów na spotkanie opłatkowe.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o godz. 1500 z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.
  9. Również w przyszłą niedzielę 16 grudnia o godz. 1900 opłatek dla Rady Parafialnej i Towarzystwa Świętego Wojciecha. Bardzo serdecznie zapraszamy na to spotkanie ze współmałżonkami.
  10. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o godz. 1800
  11. Przedstawiciele Orlej Straży, bardzo serdecznie dziękują za udzieloną pomoc dla ich działań. Zebrana suma ofiar to 5 116,56 PLN. Serdeczne Bóg zapłać dla wszystkich darczyńców.
  12. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2019r. w cenie 5 zł., opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł. i małe za 5 zł.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Posłańca Świętej Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  14. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu, w piątek na godz. 1000 zapraszamy Państwa: Brzeziński, Michałek, Kapeja i Nowak.
  15. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Do nabycia np. pamiątki Bożonarodzeniowe.