XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust Matki Bożej Bolesnej. Prośmy Ją o łaskę wiernego trwania przy krzyżu Chrystusa. Jest Patronką Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu Narodzenia Matki Bożej. Szczególne podziękowania ks. Januszowi, br. Mariuszowi, nowicjuszom i dekoratorom, asyście, orkiestrze, Towarzystwu Wojciechowemu i wszystkim zaangażowanym.
  3. Dzisiejsza niedziela to też Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy Bogu wszystkich w nich pracujących i prośmy by kierowali się prawdą i miłością.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Korneliusza, Pap. i Cypriana, B. i M., w środę święto św. Stanisława Kostki, Zak., Patrona Polski, w czwartek uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej Pojednawczyni Grzeszników, Patronki Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny, w piątek wspomnienie św. Męcz. Andrzeja Kim Taegon Pr., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, a w sobotę święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  5. W tym tygodniu kwartalne dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców. Prośmy dla nich o wszelkie potrzebne łaski przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki i Matki Bożej Góreckiej.
  6. W uroczystość Matki Bożej Saletyńskiej w czwartek 19 września, nasza Polska Prowincja Misjonarzy Świętej Rodziny będzie w Górce przeżywać swój dzień skupienia. Uroczysta Msza św. o godz. 1100. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  7. W sobotę zbiórka kandydatów na ministrantów i Marianki o godz. 900. Zapraszamy, zwłaszcza dzieci po pierwszej komunii świętej, i prosimy ,aby przyszły z rodzicami lub opiekunami. Natomiast obowiązkowa zbiórka dla ministrantów i Marianek o godz. 1000.
  8. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII szkoły podstawowej będzie w sobotę 21 września o godz. 1000, a z klasy I szkoły średniej o godz. 1300.
  9. Również w sobotę Msza św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 1830. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  10. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1000, odbędzie się przyjęcie kandydatów do grona ministrantów. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny nowych ministrantów.
  11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020 we wrześniu od parafian i od października od pielgrzymów.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego".
  13. Zapraszamy do poradni małżeńskiej w I, II i III niedziele września w godz. od 1300 do 1500. Możliwość spotkania z doradcami życia rodzinnego i psychologiem.
  14. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami i do restauracji „Arka”.
  15. Misjonarze Świętej Rodziny ze Złotowa zapraszają na „Projekt Kostka” – święto młodych i jedyny w Polsce festiwal hip-hopu chrześcijańskiego - w dniach od 20 do 22 września. Wystąpią m. in. Luxtorpeda oraz uwielbieniowy zespół Exodus15. Szczegóły na plakatach, ulotkach i w internecie.
  16. Do wieczności odszedł Bernard Turczyn z Kleszczyny. Wieczny odpoczynek…
Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.