XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 września 2019

1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium przeżywamy odpust Narodzenia Matki Bożej zwanej Matką Bożą Siewną. Na Mszach św. święcimy ziarno do siewu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, B. i DK., w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na odpust Matki Bożej Bolesnej. Suma w kościele o godz. 1000. Po Mszy św. o godz. 1000 nabożeństwo dla członków Żywego Różańca.
  4. W piątek Dzień Fatimski. Msza św. o godz. 1830 z kazaniem, nabożeństwo różańcowe z błogosławieństwem lourdzkim Najświętszym Sakramentem w kościele, a następnie procesja wokół Studzienki ze świecami do kaplicy fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. W sobotę zbiórka Marianek i ministrantów, wraz z rodzicami, o godz. 900. Prośba o obecność wszystkich. Zachęcamy dzieci, po pierwszej komunii świętej, o włączenie się do tej posługi. Termin zbiórki dla kandydatów podamy w przyszłą niedzielę.
  6. Również w sobotę o godz. 1000 spotkanie dla rodziców dzieci klas III z naszej Parafii, które mają przystąpić do pierwszej komunii św. Prośba o obecność wszystkich.
  7. W sobotę 14 września we Włocławku, w święto Podwyższenia Krzyża Św., będzie miało miejsce ogólnopolskie czuwanie modlitewne pod hasłem „Polska pod Krzyżem”. W łączności duchowej ze wszystkimi, którzy będą w tym czasie we Włocławku na lotnisku Kruszyn, zapraszamy na czuwanie do naszego Sanktuarium. Rozpoczniemy różańcem w Bazylice o godz. 1100, o 1130 konferencja, następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy ADS-u. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia pod Krzyżem na Placu Objawienia i Droga Krzyżowa wokół murów klasztornych. Chcemy w ten sposób wynagrodzić Panu Jezusowi za wszystkie grzechy w Kościele, za ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, profanacje kościołów i symboli chrześcijańskich oraz bluźnierstwa, które zaczęły się ostatnio szerzyć na nieznaną nam dotąd skalę.
  8. W środy na Mszach świętych wieczornych będą kontynuowane katechezy o Przykazaniach Bożych. Serdecznie zapraszamy.
  9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr, „Przewodnika Katolickiego", „Głosu Góreckiego” i „Głosu z Górki Klasztornej”.
  11. Zapraszamy do poradni małżeńskiej w I, II i III niedzielę września w godz. od 1300 do 1500. Możliwość spotkania z doradcami życia rodzinnego i psychologiem.
  12. Zapowiedzi przedślubne. Pragną zawrzeć związek małżeński:
    • Andrzej Tyszkiewicz, stanu wolnego; Parafia Świętej Trójcy Łobżenica i Barbara Kotarak, stanu wolnego, Parafia Świętej Trójcy Łobżenica
      Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.
  13. Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.