I NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2018

1. Rozpoczęliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa na końcu czasów oraz w tajemnicy Bożego Narodzenia. Serdecznie zapraszamy na Msze św. Roratnie, ku czci Matki Bożej, sprawowane w naszym Sanktuarium o godz. 1800. Dzieci prosimy, aby przychodziły w poniedziałki, wtorki i czwartki z lampionami i przynosiły podpisane serca, z zapisanymi dobrymi, adwentowymi uczynkami. Będziemy z nich losować figurki Matki Bożej. Dzieci otrzymają również książeczki, do których będą wklejały obrazki. Tematem roratnich spotkań będzie „Pismo Święte wprowadza nas w Boże Narodzenie”. Dorosłych zapraszamy szczególnie w środy i piątki. Będą dla nich głoszone krótkie katechezy o sumieniu i przykazaniach.
  2. Dziękujemy przedstawicielowi Orlej Straży za przybliżenie nam swojej działalności na rzecz Chrześcijan i Jazydów w Syrii i Iraku. Po mszy św. zbiórka ofiar na dalszą działalność. Zapraszamy również na spotkanie do auli w klasztorze dzisiaj  na godz. 1700.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy tak pięknie przyjęli Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Szczególnie całej asyście: pocztom sztandarowym, Towarzystwu Świętego Wojciecha, ministrantom, Mariankom, chórowi „Magnificat” z P. Ewą Dmochewicz - dyrygentką, scholii „Mikstura”, rodzinom witającym i żegnającym Maryję, a szczególnie Ochotniczej Straży Pożarnej. Serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej i Sołtysom za pomoc w dekoracji wiosek i Sanktuarium oraz wszystkim, którzy wzięli w tym udział. Dziękuję Pani florystce za piękną dekorację kwiatową. Razem z Panem Sołtysem z Wiktorówka dziękuję całej wiosce za włączenie się w dekorację. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać i niech Matka Boża obdarza potrzebnymi łaskami.
  4. W sobotę Odpust Parafialny NMP Niepokalanie Poczętej. Suma Odpustowa o godz. 1200. Będzie ją sprawował i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Świderski MSF Rektor i Proboszcz ze Złotowa. Zapraszamy do udziału naszą asystę.
  5. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia swoje święto przeżywają Marianki. Przypada również 45 rocznica rozpoczęci przez nie posługi u Matki Bożej Góreckiej. Uroczyste ślubowanie i przyjęcie nowych Marianek będzie w sobotę na Mszy św. o godz. 1830. Zapraszamy na nie wszystkie Marianki, te które służyły i te które obecnie służą przy ołtarzu. Po Mszy św. do klasztornego refektarza na spotkanie zapraszamy wszystkie byłe i obecne Marianki oraz rodziców i rodzeństwo posługujących Marianek. Niech gości radość ze wspólnego świętowania w naszych sercach.
  6. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Pr., w czwartek św. Mikołaja B., w piątek św. Ambrożego, B. i DK.
  7. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek Miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań i za powołanych od godz. 1730. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1000 adoracja dla Róż Żywego Różańca i zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  9. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek na modlitwy za zmarłych o  1800.
  10. W zakrystii możemy nabyć Kalendarz Górecki na 2019 w cenie 5 zł, opłatki na stół wigilijny i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże za 15 zł i małe za 5 zł.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Posłańca Świętej Rodziny”, „Przewodnika Katolickiego” oraz biuletyn ADS „Nadzieja i życie”.
  12. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu naszego Sanktuarium rodzinom z Piesna. W tym tygodniu, w piątek na godz. 1000, zapraszamy Państwa Pepliński, Januszewski i Piszczek Tadeusz. Brak wpisania rodzin do sprzątania w „Głosie Góreckim wynika z przeoczenia, za co przepraszamy. Na tablicy ogłoszeń jest to uzupełnione.