Ogłoszenia Parafialne na V  Niedzielę Wielkanocną 28.04.2024 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dz. i DK. Patronki Europy, w środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek wspomnienie św. Atanazego, B. i DK., w piątek uroczystość NMP Królowej Polski Głównej Patronki Polski i w sobotę wspomnienie św. Floriana, M. oraz I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  2. Od środy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Nabożeństwa Majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny na godz. 1800. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie Nabożeństw Majowych.
  3. Od środy dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. W poniedziałek próba dla dzieci przed I Komunią św. o godz. 1600, w środę próba generalna o godz. 1200, a po niej o godz. 1300 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziny i gości oraz po spowiedzi sprzątanie bazyliki.
  5. W piątek, w uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 uroczystość I Komunii św. Pierwszeństwo w uczestnictwie mają rodziny dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o wybranie innej godziny Mszy św. przez pozostałych wiernych.  Na Mszy św. o godz. 1200 modlimy się w intencji Ojczyzny z racji 233 rocznicy Konstytucji 3 Maja.
  6. Biały Tydzień dla dzieci pierwszokomunijnych od soboty do czwartku.
  7. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i o wytrwanie powołanych od godz. 1730 i modlitwy o powołania w czasie nabożeństwa majowego. W czwartek wyjątkowo odwiedziny chorych od godz. 800.
  8. W czwartek o godz. 1600 obowiązkowa próba dla dzieci mających rocznicę I Komunii św., a w sobotę o godz. 900 spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin.
  9. W piątek modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa na nabożeństwie majowym.
  10. W sobotę Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  11. W sobotę o godz. 1730 Nabożeństwo Wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy z Wiktorówka będą usługiwali przy liturgii Mszy św.
  12. W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1200, rocznica I Komunii św. dzieci klasy IV.
  13. Na rehabilitację Tadzia wolontariusze zebrali 3410 zł i 100 Euro. Za ofiary Bóg zapłać.
  14. Młodzież rozprowadza, po Mszach św., okolicznościowy numer „Posłańca Świętej Rodziny”. Ofiary przeznaczone są na jej wyjazdy formacyjne. Polecamy ten numer rodzicom, którzy chcieliby poznać język, którym posługuje się dzisiejsza młodzież.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  16. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, również na kawę, herbatę i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.