Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 14.11.2021 r.

1. Dziś przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich. Myślą przewodnią są słowa z Ewangelii św. Marka „Ubogich zawsze macie u siebie”. Zatroszczmy się przede wszystkim o osoby potrzebujące pomocy z naszego najbliższego sąsiedztwa. Obchodzimy również XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasłem tego dnia są słowa „Solidarni z Libanem”. Obejmijmy tamtejszy Kościół naszą modlitwą i ofiarą.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, Zak., w czwartek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny Dz. i M. i w sobotę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, Pr.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramenty od godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W środę Odnowa w Duchu Świętym zaprasza, po Mszy św. wieczornej, na Adorację Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę Msza św. o godz. 1830 z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Otwórzmy nasze serca na działanie Ducha Świętego.
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca Rok Liturgiczny. Za wspólne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem aktu poświęcenia rodziny ludzkiej Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. U nas dokonamy tego aktu po Sumie odprawianej o godz. 1000.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie w rozmównicy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Obecność obowiązkowa.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc migrantom z Białorusi, które organizuje Caritas Polska, i na pomoc Kościołowi w Libanie. Bóg zapłać za każdą najmniejszą ofiarę.
  9. W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek. Ksiądz proboszcz od wtorku do czwartku uczestniczy w Radzie Prowincji MSF w Bąblinie.
  10. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii i w kruchcie można nabyć Kalendarz Górecki na nowy rok z terminami wszystkich spotkań, w cenie 5 zł.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie osobom chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.