Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 06.11.2022 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego Pap. i DK., w piątek wspomnienie św. Marcina z Tours B. i w sobotę wspomnienie św. Jozafata, B. i M.
  2. We wtorek ostatni różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 1800.
  3. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, różaniec o godz. 1800 i Suplikacje. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  4. W piątek przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i 83 rocznicę zamordowania w 1939r. naszych współbraci Misjonarzy Świętej Rodziny w Paterku, przez niemieckich zbrodniarzy. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 1000 i 1830. Serdecznie zapraszamy na godz. 1000 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o beatyfikację naszych Góreckich Męczenników. Uświetni ją występ Chóru „Magnificat”. O godz. 1300 Misjonarze Świętej Rodziny pojadą do Paterka złożyć wieńce i kwiaty w miejscu pamięci pomordowanych. Ksiądz Biskup udziela na piątek dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada VI Światowy Dzień Ubogich, XIV Dzień Solidarności Z Kościołem Prześladowanym i rocznica ingresu Biskupa Bydgoskiego do kościoła katedralnego. Po Mszy św. o godz. 1000 Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  6. W przyszłą niedzielę w parafii Świętej Trójcy w Łobżenicy odbędzie się niedziela powołań. Spotkanie dla młodzieży i LSO z dekanatu łobżenickiego odbędzie się w kościele w Łobżenicy w sobotę o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy.
  7. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne za zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  8. Informujemy, że w tygodniu przypadającym po niedzieli 13 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu służbowego wyjazdu Ks. Rektora na Radę Prowincji do Bąblina i następnie do Warszawy, na spotkanie osób zakonnych odpowiedzialnych za działalność zakonów w poszczególnych diecezjach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na nowy rok, z terminami wszystkich wydarzeń, w cenie 7 zł. i książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
  10. 19 listopada odbędzie się w naszym Sanktuarium Konferencja Naukowa Apostolstwa Dobrej Śmierci pt. „Jest nadzieja bo jest Niepokalana”. Plan jest na plakatach, szczegółowe informacje i zgłoszenia w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  11. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.