Ogłoszenia Parafialne na XXXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 07.11.2021 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego Pap. i DK., w czwartek wspomnienie św. Marcina z Tours B., w piątek wspomnienie św. Jozafata, B. i M. i w sobotę wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Polskich Męczenników.
  2. W poniedziałek ostatni różaniec z wypominkami za zmarłych o godz. 1800.
  3. Zapraszamy codziennie na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, różaniec o godz. 1800 i Suplikacje. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych, o godz. 1800.
  4. W czwartek przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości i 82 rocznicę zamordowania w 1939r. naszych współbraci Misjonarzy Świętej Rodziny w Paterku, przez niemieckich zbrodniarzy. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 1000 i 1830. Serdecznie zapraszamy na godz. 1000 na Mszę św. w intencji Ojczyzny i o beatyfikację naszych Góreckich Męczenników. O godz. 1300 Misjonarze Świętej Rodziny pojadą do Paterka złożyć wieńce i kwiaty w miejscu pamięci pomordowanych.
  5. W przyszłą niedzielę przypada V Światowy Dzień Ubogich i XIII Dzień Solidarności Z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. o godz. 1000 Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  6. W sobotę 13 listopada odbędzie się ingres Ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka, naszego ordynariusza, do Katedry Bydgoskiej. Uroczysta Msza św. o godz. 1100. Zachęcamy do uczestniczenia w tym ważnym dla naszej diecezji wydarzeniu osobiście lub przez oglądanie w telewizji Trwam. Polecamy posługę Ks. Biskupa modlitwie wiernych.
  7. Przyjmujemy, do końca listopada, na wypominki roczne za zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  8. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna z powodu służbowego wyjazdu Ks. Proboszcza do Warszawy, na spotkanie osób zakonnych odpowiedzialnych za działalność zakonów w poszczególnych diecezjach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na nowy rok, z terminami wszystkich wydarzeń, w cenie 5 zł.
  10. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.
  11. Do wieczności odeszły: Maria Dyks l. 67 z Walentynowa, Hermenegilda Adamik l. 87 z Wiktorówka i Gertruda Brzezińska l. 75 z Piesna. Wieczny odpoczynek….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.  Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.