Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 23.10.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Będziecie Moimi świadkami ”. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W tym tygodniu obchodzimy w piątek święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie inspirowane niedzielną Ewangelią dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”.
  5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
  7. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
  8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023 w zakrystii lub kancelarii.
  9. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach  będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św.  o godz. 1500 i 1830.
  10. Przy cmentarzu jest ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 7 zł. i książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności”, w cenie 20 zł.
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.