OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 24.10.2021 r.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy”. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, które są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 2. W tym tygodniu obchodzimy w czwartek święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wcześniej Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna i w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
 4. W czwartek o godz. 1730 spotkanie dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych „Kredkami do nieba”.
 5. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów , Marianek i kandydatów o godz. 1000.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 7. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godz. wyczytywania 1000 lub 1200.
 8. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022 w zakrystii lub kancelarii.
 9. Na remont kościoła św. Szczepana w Łobżenicy zebrano 2 tysiące zł. i 20 euro. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze św. będą odprawiane w bazylice o godz. 800, 1000 i 1200. Po Mszy św. o godz. 1200 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po modlitwach będzie można poświęcić nowe pomniki. Nie ma w tym dniu Mszy św.  o godz. 1500 i 1830.
 11. Przy cmentarzu jest ustawiona przyczepa, na którą prosimy wrzucać tylko liście, bo będą później wywiezione na kompost. Uprzejma prośba by na przyczepę nie wrzucać zniczy i innych śmieci. Te prosimy wrzucać do kubłów. Za uszanowanie tej prośby dziękujemy.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego”, a w zakrystii można nabyć Kalendarz Górecki, na nowy rok, w cenie 5 zł. i „Modlitewnik za wstawiennictwem bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego”, w twardej oprawie i z dużą czcionką, w cenie 10 zł.
 13. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę i ciasto. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.

            

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i szczególnie chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.