Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 02.10.2022 r.

1. Bardzo przepraszamy, ale z powodów od nas niezależnych XXX Krajeński Festiwal Chórów nie odbędzie się w tym roku. Na Mszy św. o godz. 1200 zaśpiewa Chór „Magnificat” pod dyrekcją pani Ewy Dmochewicz, i da krótki koncert po Mszy św.  Serdecznie zapraszamy.
  2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 1600 do auli Domu Zakonnego młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania i pozostałą na spotkanie z ks. Adamem Gacą MSF.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. Faustyny, Zak. /będzie można uczcić relikwie świętej/ i w piątek wspomnienie NMP Różańcowej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Wcześniej, od 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej przychodzą w piątek z rodzicami na różaniec i wieczorną Mszę św. Na Mszy św. otrzymają poświęcone różańce.
  6. W czwartek, na godz. 1730, zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na zajęcia plastyczne, inspirowane niedzielną ewangelią, „Kredkami do nieba”.
  7. W sobotę zbiórka o godz. 1000 dla Marianek, ministrantów i kandydatów. Zapraszamy nowe chętne osoby do Liturgicznej Służby Ołtarza.
  8. Również w sobotę Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 1000.
  9. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  10. Od poniedziałku do piątku w Sanktuarium rekolekcje dla Misjonarzy Świętej Rodziny.
  11. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2023 w zakrystii lub kancelarii.
  12. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  13. Organizowana jest w dniach 20 – 21 października tj. z czwartku na piątek Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „Od Matki Bożej Pięknej Miłości, do Matki Bożej Królowej Polski”. Z naszego dekanatu pojedzie autokar. Wyjazd około godz. 700 i powrót następnego dnia około godz. 800. W programie od godz. 1600 Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski, nocne czuwanie i Msza o godz. 2400. Koszt wyjazdu to 150 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do przyszłej niedzieli. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego". W zakrystii można zakupić „Kalendarz Górecki” w cenie 7 zł. Zachęcamy do zakupu.
  15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić ciasto i kawę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.