Ogłoszenia Parafialne na XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 3.10.2021 r.

1. Bardzo przepraszamy, ale z powodów od nas niezależnych XXIX Krajeński Festiwal Chórów nie odbędzie się w tym roku. Na Mszy św. o godz. 1200 zaśpiewa Chór „Magnificat” pod dyrekcją pani Ewy Dmochewicz, i da krótki koncert po Mszy św. Serdecznie zapraszamy.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w procesji dziękczynno – błagalnej z obrazem Matki Bożej Góreckiej. Niech Maryja otacza swoich czcicieli Matczyną opieką.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, we wtorek wspomnienie św. Faustyny, Zak. /będzie można uczcić relikwie świętej/ i w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej codziennie na godz. 1800. Wcześniej, od 1730, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzieci przychodzą w poniedziałki, wtorki i czwartki i otrzymują obrazki na pamiątkę uczestnictwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych w czasie nabożeństwa różańcowego.
  5. Dzieci mające przystąpić do I Komunii Świętej przychodzą w czwartek z rodzicami na różaniec i wieczorną Mszę św. Na Mszy św. otrzymają poświęcone różańce.
  6. W czwartek, na godz. 1730, zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na zajęcia plastyczne, inspirowane niedzielną ewangelią, „Kredkami do nieba”.
  7. Od poniedziałku do piątku w Sanktuarium rekolekcje dla Misjonarzy Świętej Rodziny, a od przyszłej niedzieli Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  8. W przyszłą niedzielę XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która pomaga zdolnej, a ubogiej młodzieży. Po Mszy św. o godz. 1000 nabożeństwo dla członków Żywego Różańca. Do nabycia będą modlitewniki „Miej w opiece naród cały – różaniec z bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim” w cenie 4 zł.
  9. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022 w zakrystii lub kancelarii.
  10. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, jednorazowe i roczne, w zakrystii lub kancelarii. Przy wypominkach rocznych prosimy o zaznaczenie godziny wyczytywania 1000 lub 1200.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Przewodnika Katolickiego".
  12. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić ciasto i kawę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka „Nowy wspaniały świat” o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.