Ogłoszenia Parafialne na XXVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 26.09.2021 r.

1. Ojciec Święty Franciszek dnia 21 września mianował biskupem bydgoskim dotychczasowego biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Krzysztofa Włodarczyka. Kanoniczne objęcie diecezji nastąpi 28 września o godz. 1600 w Katedrze Bydgoskiej w czasie uroczystych nieszporów. Nowego biskupa oddajemy w opiekę Matce Bożej Góreckiej.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Wincentego A ‘Paulo, Pr., we wtorek wspomnienie św. Wacława, M., w środę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w czwartek wspomnienie św. Hieronima, Pr. i DK., w piątek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dz. i DK. i w sobotę wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  3. W czwartek zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na spotkanie „Kredkami do nieba” o godz. 1730.
  4. Od piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe ku czci Matki Bożej, na godz. 1800. Dzieci zapraszamy w tym tygodniu w piątek. Dzieci otrzymają specjalne pamiątki uczestnictwa w nabożeństwach, poświęcone błogosławionemu Ks. Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Na koniec, dla wytrwałych, nagrody.
  5. W tym tygodniu przypadają I Piątek i I Sobota miesiąca.
  6. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 1800.
  7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1730. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1830.
  8. Również w sobotę w naszym Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia, a od piątku do niedzieli rekolekcje dla małżonków „Szkoła dialogu”.
  9. W sobotę, jeżeli pozwoli pogoda, planujemy pieszą pielgrzymkę po parafii z obrazem Matki Bożej Góreckiej jako podziękowanie za opiekę i z prośbą o dalszą w czasie epidemii Covid-19. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800 i przejście od Rataj przez Wiktorówko, Piesno i Walentynowo do Górki.
  10. Zapraszamy Parafian i Pielgrzymów w sobotę na Noc Różańcową w intencji skruszenia murów zła w małżeństwach i rodzinach. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej.
  11. W sobotę wspólna zbiórka ministrantów, Marianek i kandydatów o godz. 1000.
  12. W niedzielę 3 października XXIX Krajeński Festiwal Chórów w naszym Sanktuarium. Rozpoczęcie Mszą św. w bazylice o godz. 1200 i po Mszy św.  występy chórów. Serdecznie zapraszamy.
  13. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Zapraszam wszystkich rodziców do rozmównicy.
  14. Odnowa w Duchu Świętym ze Złotowa zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Rozpoczęcie we wtorek Mszą św. o godz. 1830 w parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie.
  15. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz.1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna, a w piątek modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  16. Jeszcze raz dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w odpustach Narodzenia NMP i Matki Bożej Bolesnej. Niech Matka Boża Górecka wszystkich otacza Swoją opieką. Bóg zapłać Towarzystwu Świętego Wojciecha i Straży Góreckiej za posługę w czasie Mszy św. transmitowanej przez TV Polonia.
  17. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2022. Od piątku od wszystkich chętnych.
  18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego". W kruchcie i przy zakrystii wyłożona jest broszura Ks. Roberta Skrzypczaka pt. „Nie porzucajmy wiary – 10 powodów, dla których warto zostać w Kościele” w cenie 2 zł. W zakrystii można zakupić Kalendarz Górecki na 2022 r. w cenie 5 zł. Zachęcamy do zakupu.
  19. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić ciasto i kawę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.