Ogłoszenia Parafialne na XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 05.09.2021 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w środę uroczystość Narodzenia NMP Matki Pięknej Miłości, Patronki Diecezji Bydgoskiej.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W środę ks. Rektor wyjeżdża do Wielkiego Klincza, aby odebrać pierwsze śluby zakonne od Dlatego w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
  4. W czwartek spotkanie Towarzystwa Świętego Wojciecha o godz. 1915. Prośba o obecność wszystkich członków.
  5. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium rekolekcje dla narzeczonych oraz w sobotę Trzeźwościowy Dzień Skupienia.
  6. W sobotę o godz. 1000 spotkanie dla rodziców dzieci klas III z naszej Parafii, które mają przystąpić do pierwszej komunii świętej. Prośba o obecność wszystkich rodziców.
  7. Również w sobotę zapraszamy pielgrzymów Bydgoskiej Pieszej Pielgrzymki grupy - „Złotej” na spotkanie popielgrzymkowe. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830, a następnie, w auli Domu Zakonnego, pokaz zdjęć i wspólna kawa.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszamy Parafian, Pielgrzymów i Gości na drugi Główny  Odpust w naszym Sanktuarium: Narodzenia Matki Bożej. Suma odpustowa na Placu Objawienia, którą odprawi Mistrz Nowicjatu MSF ks. Adam Sobczyk, o godz. 1200, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem po Gaju. Zapraszamy całą asystę: poczty sztandarowe, Bractwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów niosących baldachim, orkiestrę, ministrantów, Marianki i dzieci sypiące kwiaty. Dlatego w niedzielę nie będzie nabożeństwa dla Róż Żywego Różańca.
  9. Również w przyszłą niedzielę Sołtys i Rada Sołecka zaprasza na 100 lecie Wiktorówka. Rozpoczęcie Mszą św. na boisku szkolnym w Wiktorówku o godz. 1400.
  10. W przyszłą niedzielę rozpocznie się XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”.
  11. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za piękne przeżycie naszych Parafialnych Dożynek, szczególne tym, którzy pomogli przy dekoracji i ofiarowali swoje płody rolne i ogrodowe. Bóg zapłać za piękne wieńce żniwne, chleby, ofiary i wystawione maszyny rolnicze oraz starostom dożynek i wszystkim im pomagającym za udział w pięknych, regionalnych strojach. Dziękuję Wacławowi Tomaszowi za obwiezienie bryczką i zorganizowanie pojazdu dla orkiestry. Bóg zapłać całej asyście za służbę przy ołtarzu. Niech Matka Boża Górecka otoczy Swoją opieką.
  12. W niedzielę 19 września Misjonarze Świętej Rodziny obchodzą uroczystość Patronki Zgromadzenia Matki Bożej Saletyńskiej. W roku 100 rocznicy pracy Zgromadzenia w Polsce o godz. 1300 sprawowana będzie, przez ks. Prowincjała Piotr Krupę MSF, uroczysta Msza św. transmitowana przez TV Polonia. Dlatego w tę niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 1200. Natomiast Msze św. o godz. 800, 1000 i 1500 będą sprawowane na Placu Objawienia.
  13. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Prosimy, aby we wrześniu uczynili to nasi Parafianie, a od 1 października będziemy przyjmować intencje od Pielgrzymów.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy nr, „Przewodnika Katolickiego”.
  15. Zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka. W sklepiku do nabycia książka Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat” o katolickim podejściu do LGBT w cenie 35 zł. Zachęcamy do nabycia.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym  przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.