Ogłoszenia Parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 22.08.2021r.

1. Jutro, w poniedziałek, wyruszymy w procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej, aby podziękować za ochronę w czasie epidemii koronawirusa i otrzymane łaski oraz prosić o dalszą opiekę i ochronę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800. Przejdziemy przez nasze wioski zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach. Rozpoczniemy procesją przez Gaj do krzyża w Ratajach, następnie pójdziemy szosą do kapliczki w Wiktorówku koło p. Jaworskich. Tam pielgrzymka zatrzyma się na modlitwę, a obraz i ksiądz pojadą na bryczce do krzyża przy szkole w Wiktorówku. Po powrocie do kapliczki ruszymy procesją szosą do Piesna i dalej do Walentynowa. Następnie powrócimy szosą przez Wiktorówko do bazyliki. Zapraszamy naszych Parafian i wszystkich, którzy chcą uwielbić dobrego Boga przez Maryję. Prosimy o przerwanie na ten wyjątkowy czas łaski prac polowych, a tych, którzy nie mogą przejść całej trasy, prosimy o gromadzenie się przy krzyżach i kapliczkach w swoich miejscowościach.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto św. Bartłomieja Ap., w czwartek uroczystość NMP Częstochowskiej, w piątek wspomnienie św. Moniki i w sobotę wspomnienie św. Augustyna, B. i DK.
  3. W czwartek, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach św. o godz. 700, 1100 i 1830 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  4. W przyszłą niedzielę Dożynki Parafialne. Chcemy dziękować Panu Bogu za tegoroczne plony, a Matce Bożej Góreckiej za opiekę nad rodzinami i gospodarstwami. Uroczysta Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000 . Poprzedzi ją korowód dożynkowy. Zapraszamy do niego orkiestrę. Wyruszymy o godz. 900 i jadąc przez wioski zabierzemy starostów dożynek, wieńce oraz uczestników i od strony Gaju podjedziemy na Plac Objawienia. Prosimy, aby do niesienia darów były z poszczególnych wiosek osoby w strojach regionalnych. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału Parafian i Pielgrzymów.
  5. W przyszłą niedzielę również Dożynki Gminne na stadionie w Łobżenicy. Rozpoczęcie o godz. 1400 przemarszem korowodu dożynkowego, o godz. 1500 Msza św. i festyn.
  6. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  7. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800.
  8. Poradnia Małżeńska czynna tylko dla osób, które umówią się telefonicznie. Numer telefonu znajduje się na tablicy przed wejściem do Domu Pielgrzyma.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.