Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej    Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej

Ogłoszenia Parafialne na XX Niedzielę
Zwykłą w ciągu roku

20.08.2023r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i uczestnictwem przyczynili się do pięknego przeżycia odpustu Wniebowzięcia NMP. Pod opiekę Maryi polecamy wszystkich którzy dokonali aktu osobistego oddania się Matce Bożej. Niech Górecka Pani wyprasza wszystkim potrzebne łaski.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X Pap., we wtorek wspomnienie NMP Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła i w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej.
  3. W sobotę, w Uroczystość NMP Częstochowskiej, na Mszach św. o godz. 700 i 1100 odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  4. W sobotę, wyruszymy w procesji z obrazem Matki Bożej Góreckiej, aby podziękować za wszelką opiekę i otrzymane łaski oraz prosić o dalszą pomoc i ochronę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 800. Przejdziemy przez nasze wioski zatrzymując się przy krzyżach i kapliczkach. Rozpoczniemy procesją przez Gaj do krzyża w Ratajach, następnie pójdziemy szosą do kapliczki w Wiktorówku koło p. Jaworskich i następnie drogą polną do p. Adamików i dalej drogą do Piesna i Walentynowa. Następnie powrócimy szosą przez Wiktorówko do bazyliki. Zapraszamy naszych Parafian i wszystkich, którzy chcą uwielbić dobrego Boga przez Maryję. Prosimy o przerwanie na ten wyjątkowy czas łaski prac polowych, a tych, którzy nie mogą przejść całej trasy, prosimy o gromadzenie się przy krzyżach i kapliczkach w swoich miejscowościach.
  5. W przyszłą niedzielę Dożynki Gminne na stadionie w Łobżenicy. Msza św. o godz. 1200, którą odprawi i kazanie wygłosi ks. Janusz Jezusek MSF. Nasze parafialne dziękczynienie za plony będzie w niedzielę 3 września. Msza św. na Placu Objawienia o godz. 1000.
  6. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. o godz. 1100.
  7. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Góreckiej i w piątek na Koronkę do Miłosierdzia Bożego za zamarłych na godz. 1800.
  8. Organizujemy pielgrzymkę do Niepokalanowa dla Róż Żywego Różańca i wycieczkę do Łodzi ze zwiedzaniem Orientarium, ZOO i Centrum Nauki i Techniki w pierwszeństwie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki do Niepokalanowa to 80 zł od osoby, a wyjazdu do Łodzi to 100 zł od osoby. W wyjeździe do Łodzi obiad we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do końca sierpnia. Wyjazd w sobotę 9 września do Niepokalanowa o godz. 430 i 16 września do Łodzi o godz. 600. Szczegóły u księdza proboszcza i na plakatach w gablotkach.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i Niedzieli” w której jest wywiad z ks. Januszem Jezuskiem MSF o Góreckim sanktuarium.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  11. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.