Ogłoszenia Parafialne na XVIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 31.07.2022 r.

1. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc sierpień, który od wielu lat przeżywamy w naszej Ojczyźnie  jako miesiąc abstynencji od alkoholu. W tym roku podejmijmy abstynencję jako nasze duchowe przygotowanie do przydającej w przyszłym roku 100 rocznicy pobytu Misjonarzy Świętej Rodziny w Górce Klasztornej.  Prosimy o podjęcie tego wyrzeczenia z radością, a wszystkich, którzy je podejmą, zawierzamy opiece Matki Bożej Góreckiej.
  2. We wtorek możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli wyproszony przez św. Franciszka z Asyżu. Warunki uzyskania odpustu to: nawiedzenie kościoła, odmówienie modlitw Wierzę w Boga Ojca i Ojcze nasz, spowiedź lub stan łaski uświęcającej, przyjęta Komunia św., wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu i dowolna modlitwa na intencje Ojca świętego. Odpust można ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, B i DK., w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya, Pr., i w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. ze święta o godz. 700 i 1100.
  4. W tym tygodniu przypadają również I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek, w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o wytrwanie powołanych Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i Nabożeństwo o godz. 1800. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800. Zachęcamy do spowiedzi i komunii pierwszopiątkowej. W sobotę nabożeństwo wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 1730 i o godz. 1830 Msza św. w intencji Ojczyzny.
  5. W tygodniu, do końca sierpnia, dodatkowa Msza św. zwłaszcza dla pielgrzymów, o godz. 1100.
  6. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i różaniec o godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w  piątek  modlitwy za zmarłych o godz. 1800.
  7. Chcemy zorganizować wycieczkę do Elbląga z rejsem po Kanale Elbląskim, szczególnie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt od osoby 150 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do niedzieli 14 sierpnia. Wyjazd w sobotę 17 września. Szczegóły u księdza proboszcza.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji Arka.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i  uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.