Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 17.07.2022 r.

1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową NMP z Góry Karmel. Suma z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki o godz. 1000. Zachęcamy do przyjęcia w dniu dzisiejszym szkaplerza. Można prosić o nałożenie szkaplerza po każdej Mszy św.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w piątek święto św. Marii Magdaleny i w sobotę święto św. Brygidy, Zak., Patronki Europy.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tygodniu Msza św. dla pielgrzymów o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  5. We wtorek 19 lipca wyruszy z naszego Sanktuarium „Grupa Złota” Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, po Mszy św. o godz. 700. Mszę św. odprawi i pielgrzymów pożegna ks. Andrzej Tron MSF, Wikariusz Prowincjalny. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 31 lipca, zanosząc przed oblicze Czarnej Madonny nasze intencje i ofiary. Możemy je składać do skrzynki znajdującej się na lewym filarze, przy głównym wejściu do Bazyliki. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  6. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna z powodu wyjazdu księdza Proboszcza.
  7. Jak już informowaliśmy w lipcu i w sierpniu nie ma Mszy św. z modlitwą o uzdrowienie.
  8. W przyszłą niedzielę 24 lipca, z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Zapraszamy jak najliczniej do naszego Sanktuarium, aby poświęcić swoje pojazdy i oddać się w opiekę Matki Bożej Góreckiej. Poświęcenie będzie się odbywać na parkingach /po 1000 i 1200 z bryczki/ i drugi ksiądz poświęci pojazdy wewnątrz murów sanktuarium. Ochotnicza Straż Pożarna z Walentynowa będzie ustawiała samochody oraz w bramie wejściowej od strony cmentarza, Panowie Strażacy będą mieli pamiątki i będą zbierać ofiary.  Składane ofiary przy poświęceniu, przeznaczone są na misje.
  9. Bóg zapłać za odnowienie krzyża na cmentarzu i zamontowanie nowej figury Chrystusa. Uroczystego poświęcenia dokonamy 14 września w święto Podwyższenia Krzyża.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie na remont dachu. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w swojej opiece.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.
  13. Zapowiedzi przedślubne. Pragną zawrzeć związek małżeński:

Tomasz Wiśniewski, st. wolnego, zam. Parafia NMP Niepokalanie Poczętej Górka Klasztorna i Paulina Dudek st. wolnego, zam. Parafia św. Mikołaja Dźwierszno Wielkie.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest w sumieniu zobowiązany zgłosić to swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.