Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 10.07.2022 r.

1. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Benedykta, Op. Patrona Europy, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, B. i M., w środę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspomnienie św. Bonawentury B. i DK. i w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz.1730 i różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. W środę  Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W tygodniu Msz św. dla pielgrzymów o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  4. W środę Nabożeństwo Fatimskie, na które serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów. Rozpoczęcie Mszą św. z kazaniem o godz. 1830, następnie różaniec z rozważaniami, nabożeństwo z błogosławieństwem i procesja światła wokół Studzienki do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  5. W czwartek spotkanie Rady Parafialnej w rozmównicy o godz. 1930.
  6. W niedzielę 17 lipca odpust NMP z Góry Karmel. Suma odpustowa o godz. 1000 z procesją Eucharystyczną wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. W ten dzień można prosić o nałożenie szkaplerza.
  7. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. w imieniu uczestników GDM-u zapraszamy do strefy wypoczynku na kawę i pyszne ciasta. Zebrane w ten sposób ofiary będą przeznaczone na wsparcie GDM-u.
  8. W przyszłym tygodniu, z powodu wyjazdu wakacyjnego ks. Proboszcza, kancelaria parafialna będzie nieczynna. Proszę ważne sprawy załatwić w tym tygodniu w środę lub w piątek w godzinach od 1600 do 1730.
  9. We wtorek 19 lipca wyruszy z naszego Sanktuarium „Grupa Złota”, Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, po Mszy św. o godz. 700. Koszt 200 zł. Zapisy w zakrystii. Intencje i ofiary. można składać do skrzynki znajdującej się na lewym filarze, przy głównym wejściu do bazyliki. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  10. W niedzielę 24 lipca zapraszamy do Sanktuarium na uroczyste poświęcenie pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, Patrona kierowców. Odbędzie się ono po każdej Mszy św. Składane przy poświęceniu ofiary przeznaczone są na pomoc misjom.
  11. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne. Terminy kolejnych rekolekcji podane są na wyłożonych ulotkach w bazylice, na stronie internetowej góreckiego sanktuarium i na Góreckim Facebooku.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. W przyszłą niedzielę tzw. taca inwestycyjna na remont dachu.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami i w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym uczestniczącym przez internet życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.