Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku
27.06.2021r.

1. Zapraszamy do naszej Bazyliki codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 1730, a do środy włącznie na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na godz. 1800.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Ireneusza B. i M., we wtorek uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła /taca na potrzeby Stolicy Świętej/ i w sobotę święto św. Tomasza Apostoła.
  3. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych i za powołanych od godz. 1730.
  5. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  6. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP, według prośby Matki Bożej z Fatimy, o godz. 1730.
  7. Zapraszamy w sobotę na nocne czuwanie różańcowe, na którym modlić się będziemy za parafian w intencji wynagrodzenia i zadośćuczynienia za grzechy. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej.
  8. W niedzielę 4 lipca odpust Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa odprawiona będzie w Studzience o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. Nastąpi też poświęcenie odrestaurowanego tryptyku z obrazem Matki Bożej i nowej monstrancji wykonanej z okazji zbliżającej się rocznicy 950 lat od objawienia się Matki Bożej w Góreckim Gaju.
  9. Decyzją Zarządu Prowincjalnego Ks. Marcin Jodaniewski MSF z dniem 1 sierpnia b.r. przechodzi do pracy duszpasterskiej w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Szczytnej. Dziękujemy Mu za posługę w Sanktuarium i za katechezę w szkole w Wiktorówku. Niech Matka Boża Górecka otacza Go opieką na nowej placówce.
  10. Zapraszamy młodzież do udziału w Góreckich Dniach Młodości od 5 do 11 lipca br. Koszt 210 zł. Więcej informacji na Facebooku i u ks. Adriana Piecucha MSF.
  11. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną Górę. Koszt 200 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W kościele jest skrzynka na filarze po lewej stronie, przy głównym wejściu do bazyliki, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą  i będą  powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  12. Misjonarze Świętej Rodziny przyjmują kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Po rozmowie z Przełożonym Prowincjalnym i złożeniu odpowiednich dokumentów można rozpocząć 20 sierpnia b.r. okres próbny tzw. nowicjat. Szczegóły na stronie internetowej Misjonarzy Świętej rodziny.
  13. Referat Powołań MSF zaprasza młodzież męską do udziału w tzw. wakacyjnych akcjach powołaniowych, aby zastanowić się nad swoją przyszłością. Najbliższe terminy to: 4-10 lipca dla ministrantów i lektorów w Kotlinie Kłodzkiej, 11-14 lipca wędrówka po Masywie Śnieżnika i 25-27 lipca rowerowa pielgrzymka z Warszawy na Jasną Górę. Szczegóły u ks. Łukasza Skołuda MSF i na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  14. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja na studia zaoczne trwa do 10 września. Bliższe informacje są na plakatach w gablotkach
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Głosu Góreckiego” i „Przewodnika Katolickiego”.
  16. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  17. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, Można zakupić też napoje i lody.
  18. Zapowiedzi przedślubne:

Kevin Hamrol, stanu wolnego, Polska Misja Katolicka Bielefeld, Niemcy

Joanna Brzezińska, stanu wolnego, Polska Misja Katolicka Bielefeld, Niemcy, pochodząca z naszej parafii.

Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między nimi jest zobowiązany w sumieniu zgłosić swoim duszpasterzom.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.