Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 26.06.2022r.

1. Dziękujemy przedstawicielom „Orlej Straży” za przybliżenie nam swojej działalności i sytuacji chrześcijan w Iraku i na Bliskim Wschodzie. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszek na działalność fundacji. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730, a do czwartku włącznie na Nabożeństwa Czerwcowe, na godz. 1800. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Ireneusza B. i M., w środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła /taca na potrzeby Stolicy Świętej/ oraz I Piątek i I Sobotę miesiąca.
  4. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1800.
  5. W sobotę Nabożeństwo wynagradzające za grzechy do Niepokalanego Serca NMP, według prośby Matki Bożej z Fatimy, o godz. 1730.
  6. Zapraszamy w sobotę na nocne czuwanie różańcowe, na którym modlić się będziemy za parafian w intencji wynagrodzenia za grzechy. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej.
  7. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium rekolekcje Wspólnoty Cudownego Krzyża Pana Jezusa Konającego z Tarnówki.
  8. W niedzielę 3 lipca odpust Studzienki – kościoła Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa odprawiona będzie w Studzience o godz. 1000. Po niej procesja Eucharystyczna wokół Studzienki. Zapraszamy: Poczty sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, dzieci do sypania kwiatów, Parafian i Pielgrzymów. Nastąpi też uroczyste wniesienie w relikwiarzu, w formie figury Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Jego relikwii.
  9. Zapraszamy młodzież do udziału w Góreckich Dniach Młodości od 4 do 10 lipca br. Koszt 300 zł. Więcej informacji na Facebooku i u ks. Adriana Piecucha MSF.
  10. „Grupa Złota” z Górki Klasztornej zaprasza do wspólnego pieszego pielgrzymowania od 19 do 31 lipca na Jasną Górę. Koszt 200 zł. Więcej informacji na plakatach i na Facebooku – „Grupa Złota”. W kościele jest skrzynka na filarze po lewej stronie, przy głównym wejściu do bazyliki, na intencje i ofiary, które pielgrzymi zabiorą ze sobą i będą  powierzać Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
  11. Misjonarze Świętej Rodziny przyjmują kandydatów na kapłanów i braci zakonnych. Po rozmowie z Przełożonym Prowincjalnym i złożeniu odpowiednich dokumentów można rozpocząć 20 sierpnia b.r. okres próbny tzw. nowicjat. Szczegóły na stronie internetowej Misjonarzy Świętej Rodziny.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium, szczególnie na remont dachu nad starym klasztorem. Niech Matka Boża Górecka ma darczyńców w Swojej opiece.
  14. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, w którym można zakupić też napoje i lody oraz do restauracji „Arka” na smaczny posiłek.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.