Ogłoszenia Parafialne na VII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 20.02.2022 r.

1. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 i wspólny różaniec o godz. 1800, zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek święto Katedry św. Piotra i w środę wspomnienie św. Polikarpa, B. i M.
  3. W czwartek zapraszamy dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne na godz. 1730, na spotkanie Kredkami do Nieba.
  4. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje dla Małżonków „Szkoła Dialogu”.
  5. W sobotę zapraszamy do naszej bazyliki na ogólnopolskie nocne czuwanie modlitewne w intencji pokoju i Ojczyzny: „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Czuwanie poprowadzi wspólnota Ruchu Domowego Kościoła. Zapraszamy inne wspólnoty oraz osoby indywidualne i rodziny, wszystkich którym nie jest obojętny los Polski, do włączenia się we wspólną modlitwę. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 2100 i zakończenie Mszą św. w intencji Ojczyzny o godz. 2400. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę, w Kościele w Polsce, rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Posłani – Trzeźwi – Wolni”. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu i innych używek na czas Wielkiego Postu, ofiarując ją jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trwałej trzeźwości.
  7. Podjęliśmy decyzję o wystawieniu Misterium Męki Pańskiej w dniach 2, 3 9 i 10 kwietnia. Zapraszamy serdecznie, po Mszy św., do rozmównicy aktorów i inne osoby posługujące, aby potwierdziły swój udział w poszczególnych rolach i posługach. Prosimy też o zgłaszanie się nowych chętnych osób do udziału w tym przedsięwzięciu..
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zamówić kawę lub herbatę. Zachęcamy do nabycia książki Ks. Prof. Mariana Machinka MSF pt. „Nowy tęczowy świat”, o katolickim podejściu do LGBT.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, szczególnie chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.