Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku 05.02.2023 r.

1. Od dnia 1 lutego należy do naszej wspólnoty zakonnej ks. Adam Sobczyk MSF. Przyszedł z Wielkiego Klincza, gdzie pełnił urząd Mistrza Nowicjatu. Z powodu braku nowych kandydatów do Zgromadzenia, został przeniesiony do Górki Klasztornej. Życzymy Mu wieli łask Bożych i opieki Matki Bożej Góreckiej w posłudze w Sanktuarium.
  2. W sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, przypada XXI Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Miej o nim staranie ” (Łk 10,35). Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830. Po Mszy św. o godz. 1000 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy za chorych i błogosławieństwo lourdzkie. Zapraszamy serdecznie na godz. 1000  szczególnie osoby chore i w podeszłym wieku.
  3. W tym tygodniu jeszcze obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Pawła Miki i Towarzyszy, Męcz. i w piątek wspomnienie św. Scholastyki, Dz.
  4. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730 i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz.1800.
  5. Od poniedziałku do piątku pięciu współbraci, uczestniczy w rekolekcjach zakonnych w Bąblinie.
  6. Od piątku do niedzieli w Sanktuarium Rekolekcje dla Narzeczonych.
  7. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  8. Z powodu wyjazdu ks. Proboszcza w tygodniu po niedzieli 12 lutego kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy prosimy załatwić w bieżącym tygodniu.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii można zakupić książkę ks. Bogdana Kulika MSF „60 sekund o wieczności” w cenie 20 zł.
  10. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami. Można w nim zakupić kawę lub herbatę.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.