Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną

02.05.2021 r.

1. Dzisiaj świętujemy uroczystość 50-lecia powstania parafii w Górce Klasztornej. Dziękujemy Ks. Bpowi Ordynariuszowi Diecezji Bydgoskiej Janowi Tyrawie za odprawienie uroczystej sumy o godz. 1000 i za udzielenie przyszłości tej parafii, naszej młodzieży, sakramentu bierzmowania. Niech Matka Boża Górecka darzy wszystkich Parafian i Przyjaciół naszej parafii Swoją Matczyną opieką. W kruchcie i przy zakrystii wyłożone są pamiątkowe obrazki na 50-lecie parafii. Prosimy o zabranie ze sobą obrazka.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, do naszej bazyliki, codziennie na godz. 1800. Dla dzieci codziennie za udział w nabożeństwach rozdawane są obrazki.
  3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski, we wtorek wspomnienie św. Floriana, M., w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w sobotę uroczystość św. Stanisława, B. i M. Głównego Patrona Polski.
  4. W poniedziałek, w uroczystość Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę. Na Mszy św. o godz. 1000 modlimy się w intencji Ojczyzny z racji 230 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Na dodatkowej Mszy św. o godz. 1300 odbędzie się uroczystość I Komunii św. Zapraszamy tylko dzieci i rodziny.
  5. Dzieci pierwszokomunijne od wtorku do soboty przeżywają swój biały tydzień. Do piątku przychodzą na Mszę św. o godz. 1830 i w sobotę na godz. 1100.
  6. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek modlitwy za zmarłych, w ramach nabożeństwa majowego, o godz. 1800.
  7. Od tego tygodnia dodatkowa Msza św. o godz. 1100, odprawiana do końca sierpnia.
  8. W tym tygodniu przypadają I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek od godz. 1730 Adoracja w intencji powołań i za powołanych. W piątek odwiedziny chorych od godz. 800 i o godz. 1800 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z nabożeństwem majowym.
  9. W sobotę w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia. Rozpoczęcie o godz. 1000.
  10. Tryptyk z obrazem Matki Bożej wiszący w Studzience znajduje się w renowacji u pani konserwator. Ofiary na odnowienie obrazu można składać do skarbonki stojącej w kruchcie bazyliki, przy odnowionym krzyżu. Za ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego” i „Głosu Góreckiego”.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami.
  13. Otrzymaliśmy w ostatnim czasie pismo od Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego z Piły, zobowiązujące nas do przestrzegania przepisów w związku z pandemią SARS-COV-2. Dlatego wpuszczamy do bazyliki tylko określoną liczbę osób. Pozostałych wiernych prosimy o uczestnictwo na placu objawienia i skorzystania z zainstalowanego telebimu. Za niedogodności przepraszamy. Przypominamy, że obowiązują przepisy o noszeniu maseczek, o ograniczeniu liczby wiernych w bazylice do 62 osób i do zachowania 1,5 metrowej odległości między wiernymi, również tymi, którzy uczestniczą na zewnątrz bazyliki.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.