Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 05.06.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończąca Okres Wielkanocny. Zapraszamy dzisiaj na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Chóru „Magnificat”, pod dyrekcją Ewy Dmochewicz, na godz. 1930, oraz na festyn za Domem Pielgrzyma. Od poniedziałku w Kościele ciąg dalszy Okresu Zwykłego.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do naszej Bazyliki na godz. 1800. Od 1730 codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W środę, w ramach nabożeństwa, Nowenna do Matki Bożej Góreckiej, a w piątek modlitwy za zmarłych.
  3. Zapraszamy w dni powszednie na Mszę św. na godz. 1100, odprawianą do końca sierpnia.
  4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Góreckiej – Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
  5. W poniedziałek zapraszamy do naszego Sanktuarium na Wielki Odpust Matki Bożej Góreckiej. Odsłonięcie Cudownego Obrazu i Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 730. Msze św. o godz. 800 i 1830 odprawiane będą w Bazylice. Msza św. dla  małżonków i rodziców, którą będzie sprawował ks. Prowincjał Piotr Krupa MSF  o godz. 1000 i uroczysta Suma Odpustowa, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną po Gaju, którą  będzie sprawował Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk, o godz. 1200, będą odprawiane na Placu Objawienia. Zapraszamy na Sumę Odpustową: Towarzystwo Świętego Wojciecha, osoby w strojach regionalnych do darów, Asystę ze sztandarami i chorągwiami, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Marianki, Ministrantów, Sołtysów, Ochotniczą Straż Pożarną, i dzieci do sypania kwiatów oraz Parafian i Pielgrzymów. Nieszpory Maryjne w Bazylice o godz. 1800.  Sakrament pokuty będzie sprawowany w Bazylice i na placu Objawienia od godz. 730 do 1300 i od 1800 do 1900.  Przybywajcie do Matki Bożej  jak najliczniej z podziękowaniami i prośbami. Zapraszają opiekunowie - Misjonarze Świętej Rodziny. Po Sumie zapraszamy na Festyn za Domem Pielgrzyma. Będzie tam możliwość zjedzenia posiłku.
  6. W sobotę 11 czerwca w Sanktuarium Trzeźwościowy Dzień Skupienia oraz Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci.
  7. Również w sobotę 11 czerwca w naszym Sanktuarium Pielgrzymka Mężczyzn. Poprowadzą ją Wojownicy Maryi wraz ze swoim duszpasterzem ks. Dominikiem Chmielewskim SDB, którzy będą przeżywali w Sanktuarium Góreckim Ogólnopolski Dzień Skupienia. Uczestniczyć w niej będzie Ks. Bp Krzysztof Włodarczyk, który o godz. 1500 odprawi uroczystą Mszę św. Rozpoczęcie o godz. 1030. Szczegóły na plakatach, stronie internetowej sanktuarium i góreckim Facebooku.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy ona czas Komunii św. wielkanocnej. Po Mszy św. o godz. 1000 Nabożeństwo dla Róż Żywego Różańca.
  9. Cieszymy się, że pięć młodych osób z naszej Parafii przyjęło sakrament bierzmowania z rąk Ks. Bpa Krzysztofa Włodarczyka we wtorek 31 maja w Złotowie. Niech Duch Święty prowadzi ich do dojrzałej wiary. Dziękuję ks. Adrianowi Piecuchowi MSF za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu.
  10. Informujemy już, że w Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca Msze św. będą sprawowane o godz. 800, 1000 z procesją do 4 ołtarzy, bezpośrednio po procesji około 1200 i o 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 1500.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  12. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami, w którym są też napoje i lody.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym z nami przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.