Ogłoszenia Parafialne na  Uroczystość Narodzenia Pańskiego 25.12.2022 r.

1. Dzisiaj wpatrujemy się w Żłóbek z Nowonarodzonym Zbawicielem i prosimy, aby Dzieciątko Jezus napełniło nasze serca przyniesionym pokojem i miłością.
  2. W poniedziałek Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie owsa. Msze św. jak w niedzielę. Taca na uczelnie katolickie.
  3. We wtorek Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. o godz. 700 i 1830 poświęcenie wina.
  4. W środę Święto św. Młodzianków Męczenników. Na Mszy św. o godz. 1830 błogosławieństwo dzieci i matek w stanie błogosławionym. Serdecznie zapraszamy.
  5. W piątek święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Msze św. o godz. 700, 1000 i 1830 z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Jest to również święto patronalne naszego Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Msza św. w intencji Zgromadzenia o godz. 1000. Z racji tej uroczystości udzielam,  dla parafian i gości,  dyspensy od pokarmów mięsnych. Prosimy, aby Święta Rodzina opiekowała się naszym Zgromadzeniem  i naszymi rodzinami i obdarzała nas potrzebnymi łaskami.
  6. W sobotę zakończenie Starego Roku. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1730, nabożeństwo przebłagalno – dziękczynne o godz. 1800 i o godz. 1830 Msza św. w intencji Parafian i Dobrodziejów. Zapraszamy do służenia Towarzystwo Świętego Wojciecha, Straż Górecką, ministrantów i Marianki.
  7. W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Na Mszy św. o godz. 1000 poświęcenie i nawleczenie nowego koralika do Różańca Góreckiego. Prośba o obecność „chrzestnych” poszczególnych paciorków, abyśmy wspólnie świętowali to wydarzenie. Po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prośba o obecność wszystkich.
  8. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1730 zakończoną różańcem o godz. 1800 i śpiewem Suplikacji. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  9. Dziękujemy całej asyście za uczestnictwo w Pasterce. Szczególne podziękowania dla osób, które przygotowały jasełka, szopkę i wszystkie dekoracje na Placu Objawienia, na terenie sanktuarium i w bazylice. Niech Święta Rodzina otacza Swoją opieką.
  • Od wtorku 27 grudnia kolęda wg. planu z grudniowego „Głosu Góreckiego”. Rozpoczęcie o godz. 900 od Rataj. Prośba, aby każdego dnia kolędy przywieźć i odwieźć księdza. Ofiary z kolędy będą przeznaczone na renowację trumienki.
  • Z powody kolędy kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”. W zakrystii do nabycia Kalendarz Górecki na rok 2023 w cenie 7 zł.
  • Do wieczności odszedł Jan Surma l. 75, z Walentynowa. Wieczny odpoczynek….

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i uczestniczącym przez internet, zwłaszcza chorym, życzą miłej, dobrej

Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Góreckiej.