Parafia pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej    Sanktuarium Maryjne w Górce Klasztornej
na Święto Przemienienia Pańskiego

06.08.2023 r.

1. Zachęcamy do sierpniowej abstynencji od alkoholu. Ofiarujmy ją jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa i pomoc osobom uzależnionym w osiągnięciu trzeźwości.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Dominika, Pr., w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dz. i M., Patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, Diak. i M. i w piątek  wspomnienie św. Klary, Dz.
  3. Zapraszamy codziennie na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 1730i różaniec o godz. 1800 zakończony śpiewem Suplikacji i błogosławieństwem. W środę Nowenna do Matki Bożej Góreckiej i w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych o godz. 1800.
  4. W tygodniu Msza św. dla pielgrzymów o godz. 1100 odprawiana do końca sierpnia.
  5. W piątek w Sanktuarium czuwanie modlitewne tzw. „Noc Pokutna” dla całego dekanatu Nakło. Serdecznie zapraszamy Parafian z parafii dekanatu, ale również naszych Parafian, Pielgrzymów i Przyjaciół Sanktuarium. Rozpoczęcie o godz. 2000 . Zakończenie około północy. Spowiedź św. od godz. 2000 do 2100.  Szczegóły na plakatach, góreckiej stronie internetowej i góreckim Facebooku. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za Ojczyznę, Diecezję Bydgoską, pokój na świecie, o powołania kapłańskie i zakonne i o triumf Niepokalanego Serca Maryi.
  6. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1000, Nabożeństwo dla Róż żywego Różańca.
  7. Zapraszamy serdecznie na obchody odpustowe Wniebowzięcia NMP. Rozpoczniemy je już w niedzielę 13 sierpnia obchodami ku czci Matki Bożej Fatimskiej: o godz. 1830 - Msza św. z kazaniem, następnie różaniec, nabożeństwo z błogosławieństwem lourdzkim i procesja ze świecami do kapliczki Matki Bożej Fatimskiej nad stawkiem. Prosimy o przyniesienie świec.
  8. W poniedziałek 14 sierpnia Wigilia Wniebowzięcia NMP z procesją z Trumienką Zaśnięcia Matki Bożej po Gaju i czuwaniem. Rozpoczęcie o godz. 1800 Nieszporami do Matki Bożej, o godz. 1830 Msza św. z procesją i zakończenie czuwaniem w bazylice do godz. 2100. Na procesję zapraszamy Poczty Sztandarowe, Towarzystwo Św. Wojciecha, Straż Górecką, Marianki, Ministrantów i poszczególne stany z naszych wiosek, do niesienia Trumienki. Prosimy o pomoc Radę Parafialną i Panów Sołtysów.
  9. We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę z poświęceniem ziół i kwiatów. Suma Odpustowa na Placu Objawienia, z procesją Eucharystyczną po Gaju, o godz. 1000. Sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. Stanisław Malinowski MSF. Zapraszamy serdecznie na nią Poczty Sztandarowe, Towarzystwo św. Wojciecha, Straż Górecką, Panów do niesienia baldachimu, Orkiestrę, Marianki, Ministrantów i dzieci do sypania kwiatów. Na Mszy św. w Bazylice o godz. 1500 udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie osobom chorym i w podeszłym wieku uczestniczenia w tej Mszy św.
  10. W najbliższą niedzielę 13 sierpnia będziemy gościć siostry Franciszkanki prowadzące Fundację Pomocy Osobom Starszym i Ubogim „Mała Trzódka”. Fundacja „Mała Trzódka” pomaga osobom w podeszłym wieku poprzez zakup niezbędnych środków do godnego życia. Po każdej Mszy św. będzie można zakupić rękodzieła wykonane przez siostry Franciszkanki. Całkowity dochód przeznaczony będzie na wsparcie podopiecznych Fundacji.
  11. W tym roku procesja z obrazem Matki Bożej Góreckiej po naszej Parafii, jako podziękowanie za dotychczasową ochronę i z prośbą o dalszą opiekę, odbędzie się w sobotę 26 sierpnia.
  12. Od dzisiejszej do przyszłej niedzieli w Sanktuarium Góreckie Rekolekcje Maryjne.
  13. Od 16 do 29 sierpnia ks. Proboszcz będzie na urlopie. W tym czasie kancelaria parafialna będzie nieczynna. Prosimy wszystkie ważne sprawy załatwić w najbliższym tygodniu. Po urlopie kancelaria będzie czynna 30 sierpnia.
  14. Chcemy zorganizować pielgrzymkę do Niepokalanowa dla Róż Żywego Różańca i wycieczkę do Łodzi ze zwiedzaniem Orientarium, ZOO i Centrum Nauki i Techniki w pierwszeństwie dla osób biorących udział w Misterium Męki Pańskiej. Koszt pielgrzymki do Niepokalanowa to 80 zł od osoby, a wyjazdu do Łodzi to 100 zł od osoby. W wyjeździe do Łodzi obiad we własnym zakresie. Zapisy w zakrystii lub kancelarii do końca sierpnia. Wyjazd w sobotę 9 września do Niepokalanowa o godz. 430 i 16 września do Łodzi o godz. 600. Szczegóły u księdza proboszcza i na plakatach w gablotkach.
  15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  16. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary składane na potrzeby Sanktuarium.
  17. Zapraszamy do naszego sklepiku z dewocjonaliami oraz w niedziele do restauracji „Arka”.

Misjonarze Świętej Rodziny wszystkim Parafianom, Gościom, Pielgrzymom i chorym, uczestniczącym przez internet, życzą miłej, dobrej Niedzieli i całego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Góreckiej.